وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

استفاده از فن آوری های نوین برای کمک به آموزش مجازی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیا استفاده از فن آوری های نوین برای کمک به آموزش مجازی از راه دور و آموزش آنلاین مفید خواهد بود؟

همانطور که می دانیم خیلی از مواقع  اکثر اساتید و دانشجویان به طور ناگهانی خود را مجبور می کنند که ضمن آموزش و یادگیری ، از فناوری  های نوین استفاده کنند بطوری که کارهایی که به صورت حرفه ای هر روز انجام می شد نه تنها متوقف نشده بلکه روز به روز باید تسلط بیشتری بر آموزش آنلاین و کلاس مجازی  با استفاده از فن آوری های نوین ایجاد شود . این امر به ویژه در قلمروهای خاصی ، از جمله کسانی که مسئولیت کمک به ارائه آموزش و یادگیری در موسسات خود را بر عهده دارند ، اتفاق می افتد .

نقش فن آوری های نوین در کمک به آموزش مجازی

 گروهی از متخصصان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا این امر به نگرش توسعه در مورد آموزش آنلاین و کلاس مجازی کمک می کند یا آسیب خواهد رساند . آنها نظرات خود را در مورد چگونگی توسعه آنهم بصورت صعودی و انفجاری در بخش یادگیری از راه دور - که بخش عمده آن ممکن است هنوز ناپخته باشد به اشتراک می گذارند و این امر می تواند بر نگرشها و برداشتهای افراد از شیوه یادگیری تأثیر بگذارد که در حال حاضر آنها برای قانع نمودن و به دست آوردن حمایت گسترده اساتید و دانشجویان تلاش می کنند .

 

جلسات آنلاین
جلسات آنلاین

 

چشم انداز آینده آموزش آنلاین 

این موضوع که صدها هزار استاد و دانشجو همزمن برای اولین بار وارد فضای مجازی دانشگاهی شده اند ، برخی از مفسران را وادار کرده است که به رسانه های اجتماعی بروند و پیش بینی کنند که این دوره می تواند منظره بلند مدت آموزش آنلاین را تغییر دهد یا خیر .  همه اعضای هیئت علمی می توانند آموزش آنلاین را ارائه دهند. هر دانشجویی می تواند به صورت آنلاین آموزش را دریافت کند. و مقاومت در برابر آموزش آنلاین و آموزش مجازی نیز از بین می رود .

اساتیدی که برای اولین بار وارد آموزش مجازی و کلاس مجازی می شوند ، با انواع دوره های فراگیر و باکیفیت که بهترین ارائه دهندگان و شرکت ها در حوزه یادگیری آنلاین ارائه می دهند ، آشنا گردیده و بصورت آنلاین کلاسهای خود را برگزار می نمایند . اما بخش عمده ای از دستورالعمل های آموزش از راه دور که بسیاری از اساتید برای اولین بار در خارج از کلاس فیزیکی در حال آزمایش هستند و به دانشجویان خود ارائه می دهند ، چیزی غیر از سخنرانی های ویدئویی کنفرانسی نیستند که ارزیابی های مربوطه نیز می بایست مورد تحقیق قرار گیرد.

این مسئله موضوعات مختلفی را ایجاد می کند ، از نحوه برخورد معلمان و دانشکده ها با معیارهای دانشجویی گرفته تا نحوه برخورد موسسات و ارزیابی دانشجویان از اساتید که آیا قرار گرفتن در معرض  آزمایش با اشکال مختلف یادگیری با امکان استفاده از فناوری ، اساتید و دانشجویان را به سمت استفاده از  آموزش آنلاین و آموزش مجازی  مطلوب تر سوق می دهد یا نه ؟

تمایل دانشکده ها و مراکز آموزشی به برگزاری کلاس مجازی

به طور خلاصه ، صدها دانشکده در هفته های گذشته اعلام کرده اند که به دلیل نگرانی های بهداشتی مربوط به کلاس های حضوری، این کلاسها را کنسل می کنند و همه دستورالعمل ها را به سمت و سوی استفاده از آموزش مجازی و کلاس مجازی سوق خواهند داد . آنها در این زمینه از زبان های مختلف استفاده می کنند - برخی به طور خاص در مورد انتقال به آموزش آنلاین صحبت می کنند ، در حالی که برخی دیگر درباره کلاسهای از راه دور و موارد مشابه صحبت می کنند. بسیاری از آنها از آمادگی (و در بعضی موارد تمدید) استراحت بهاری و سایر دوره های درسی برای آمادگی برای تغییرات اساسی در آموزش استفاده می کنند و مدتی طول خواهد کشید تا بتوانیم واقعاً بگوییم که موسسات در این دوره چه شکلی را  ایجاد نموده و فرا می گیرند .

جلسه آنلاین
جلسه آنلاین

مفسران متعددی متصور این مساله هستند و فرض کرده اند که این زمان پذیرش و آزمایش اضطراری باعث تسریع در پذیرش آموزش آنلاین و سایر اشکال یادگیری با قابلیت فن آوری خواهد شد. این یک سناریو است. دیگر اینکه ، نحوه تبدیل دانشکده ها و دانشگاه ها با کلاسهای فیزیکی به آموزشهای مجازی و کلاسهای مجازی در این بازه زمانی فشرده شده ، تقلیدی کم رنگ از آنچه در یادگیری آنلاین امروز به نظر می رسد ، خواهد بود ، و قرار گرفتن تمام دانشکده ها و ارگان های دانشجویی در این مدل بسیار متفاوت و تجربه نشده می باشد که می بایست از ظرفیت و تجربه کلیه دانشگاهها و موسسات و شرکت ها در این خصوص استفاده نمود.

کیفیت بالای کلاس آنلاین

بعضی از افراد بر مقدار کیفیت بالای یادگیری کلاس آنلاین اعتقاد دارند و می خواهند بهترین کارهایی را که می توانند در تدریس آنها انجام دهند . واحدهای دانشگاهی که از آموزش آنلاین و کلاس مجازی پشتیبانی می کنند ، اغلب در بهترین زمان ها کمبود منابع مالی دارند و فاقد سرمایه گذاری نهادی لازم برای دستیابی به آموزش آنلاین با کیفیت در مقیاس مناسب و واقعی هستند. طراحان آموزشی و دانشکده آنلاین ، متخصصانی هستند که در یک لحظه قدم برمی دارند و این تخصص آنها را برجسته می کند ، با دانستن اینکه زمان ، انرژی و استعداد آنهاست که می تواند همه تفاوتها را برای دانشجویان خود ایجاد کند. اگر ما به این متخصصان اجازه دهیم که از تخصص خود بهره ببرند ، می توانیم چیزی باورنکردنی را حذف کنیم - دانش آموزان این امکان را می دهند که به آموزش خود ادامه دهند به گونه ای که این بیماری همه گیر برنامه های آینده خود را به همان روشی که در شرایط فعلی آنها را محدود نمی کند ، ادامه دهد.


آنلاین
آنلاین

دانشکده ها و دانشگاهها و موسساتی که برای راهنمایی و آموزش اساتید خود جهت دریافت مهارت های تدریس و روشهای یادگیری اقدام می نمایند متفاوت از دیگر مراکز خواهند بود و آنها که در امر آموزش اساتید برای تدریس / طراحی آنلاین ، توسعه الگوهای دوره و یا دوره های پیشرفته وب سرمایه گذاری کرده اند ، وضعیت بهتری خواهند داشت.

ابزارهای آموزشی ، کمکهای شغلی ، الگوهای دوره ، مشاوره در زمان واقعی همه مواردی هستند که واحد آنلاین آموزشی می تواند ارائه دهد و با کمک به دانشکده ها در یک دوره دشوار - تمرکز بر روی تعامل ، دلسوزی و انعطاف پذیری ، آنها می توانند از دانشجویان خود حمایت کنند.

طراحان آموزشی و دانشکده آنلاین ، متخصصانی هستند که در یک لحظه قدم برمی دارند و تخصص آنها را برجسته می کنند ، با دانستن اینکه زمان ، انرژی و استعداد آنهاست که می تواند اینهمه تفاوت را برای دانشجویان خود ایجاد کند. اگر ما به این متخصصان اجازه دهیم که از تخصص خود بهره ببرند ، این مساله این امکان را به دانش آموزان می دهد که به آموزش خود ادامه دهند به گونه ای که این بیماری همه گیر برنامه های آینده خود را به همان روشی که فعلی آنها را محدود نمی کند ، ادامه دهد.

راهنمایی در مورد کار از راه دور ، از جمله ابزارها / پروتکل های ارتباطی ، و محافظت در برابر حملات سایبری.

از تیم آنلاین خود بخواهید که برای بررسی بهترین راه حل های موجود با ما تماس بگیرند.

پس از مواقع اضطراری ، سیاست و رویه اصلاحات برای پشتیبانی از آموزش آنلاین از جمله اهمیت آن در استمرار آموزش بسیار کمک کننده می باشد.

اینانلو
برای بسیاری از اساتید بار اولی است که از کلاس مجازی استفاده می کنند و تجربه جالبی است .
با تشکر

masoudnia
امروزه نیازمند آموزش بیشتر اساتید و معلمان برای بهره مندی از کلاس های آنلاین و جلسات مجازی هستیم . حتی در سطح برگزاری جلسات مدیران نیز استفاده از جلسات آنلاین کارآمدی و سرعت را بهبود میدهد .

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶

  • dummy info@tehranlms.ir

     


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 35 - همه بازدیدها: 204246


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group