وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

کنفرانس آنلاین و اتاق جلسات مجازی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

با توجه به پیشرفت های اتاقهای کنفرانس آنلاین و یا اتاقهای جلسات مجازی در سامانه های مختلف هم اکنون شاهد یک رشد بی سابقه در روند تشکیل این نوع جلسه ها می باشیم . همچنین در بعد آموزشی نیز می بینیم که تعداد کلاسهای آموزش مجازی در مراکز آموزشی بیش از پیش رشد نموده است . از آنجا که  از سال 2013 درکشورهای پیشرفته  و توسعه یافته کنفرانس هایی به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود و اخیرا در کشور ما نیز تلاش شده که جلسات و کنفرانس ها به صورت مجازی برگزار شود و بسیاری از موسسات نیز از آموزش مجازی و جلسات آنلاین استفاده می نمایند . به نظر می رسد هم اکنون یک زمان مفید برای صحبت کردن در مورد این نوع کنفرانس ها که عموما کنفرانس مجازی یا اتاق جلسات مجازی نامیده می شود بوجود آمده است.

ویدئو کنفرانس
ویدئو کنفرانس

راهنمای مختصری در خصوص کنفرانس مجازی و ویدئو کنفرانس

اولین توصیه  در مورد کنفرانس های مجازی که  به همه گفته می شود این است که ، به یاد داشته باشید که کنفرانسی که در ابتدا قصد ملاقات بصورت فیزیکی را تداعی می کرده هم اکنون به صورت آنلاین در حال انجام می باشد و اساسا این نوع جلسات قرار نبود مشابه کنفرانس فیزیکی بصورت تمام وقت حالتی از آنلاین را دارا باشد اما می بینیم تماما این جلسات در تمام مدت آنلاین شده اند و برگزاری کنفرانس به مقدار زیادی اولویت اول افراد گردیده است .  اگر قرار است زین پس ملاقات هایتان را با یک کنفرانس مجازی ، ارائه مجازی و حضور مجازی ادامه دهید ، به خود اجازه ندهید که در این خصوص یک بد بینی منفی در دهنتان بوجود آید. از طرف دیگر می دانیم که ارتباط فیزیکی  هنوز مهم است ، اما کپی برداری از تجربه دقیق مردم این را به ما می گوید که تجربه واقعی تنها تجربه چهره به چهره نیست. (اصولاً افراد معلول در مخاطبان شما باید بتوانند آنچه را که ارائه شما درست می گوید درک نموده و همچنین دیگر افراد غیر معلول نیز جزو مخاطبان واقعی شما قرار گیرند  اما این بدان معنا نیست که کسی مجبور باشد فکر کند بهترین ارائه را به نمایش گذاشته است)

دریابید که چه نوع از ارائه های کنفرانس مجازی را می توانید انتخاب کنید و در این خصوص چندین ویژگی وجود دارد و در کنفرانس های مختلف افراد گزینه های مختلفی را ارائه می دهند. کنفرانس مجازی به حاضران اجازه می دهد تا مقاله ای بنویسند ، پوستر بسازند یا یک گفتگو را ضبط کنند. شرکت کنندگان ارتباط تصویری و صوتی برقرار می کنند، سپس به صورت همزمان در بخش چت درمورد موضوعات مورد نظر بحث می کنند.  افراد در زمان واقعی از طریق رایانه های خود در کنفرانس مجازی حضور داشته می یابند، و آن را دریوتیوب پخش می کنند (و ذخیره می شوند). سوالات و بحث و گفتگو در یک فضای کاریصورت می گیرد. احساس ما نسبت به این نوع کنفرانس بیشتر از یک حس عادی به یک نمایشگاه یا کارگاه معمولی خواهد بود. 

 

جلسه آنلاین
جلسه آنلاین

 

از امکانات متنوع ویدئو کنفرانس و جلسات آنلاین بهره ببرید

در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس خود به موضوع و مخاطبان خود توجه نمایید و در استفاده از ابزارهای موجود در نرم افزار برقراری کنفرانس مجازی ( ادوبی کانکت ) مطلب حاضر برای ارائه را در نظر بگیرید . هنگامی که می دانید با چه نوع قالب ارائه کنفرانس مجازی کار می کنید ، به این فکر کنید که چگونه می توانید از آن استفاده کنید تا به افراد در مورد موضوع خود بگویید. گاهی اوقات می خواهید کاری خلاقانه با آن انجام دهید. بعضی اوقات (مثل احتمالاً اکنون) ، شما برای هر چیز پیچیده وقت و انرژی ندارید. شاید شما فقط خودتان را ضبط کنید و همان گفتگوی اساسی را که انتظار داشتید ضبط کنید. شاید شما حتی انرژی لازم برای آن را نداشته باشید و می خواهید در مورد تحقیق خود درباره آدوبی کانکت  با شرکت کنندگان چت خوبی داشته باشید. می توانید یادداشت ها و اسلایدها را تحویل بگیرید ، سپس به شرکت کنندگان پیشنهاد می دهید در مورد آنچه جالب به نظر می رسد سؤال کنند - از آنها برای راهنمایی ارائه خود استفاده کنید. اگر این گفتگو مبتنی بر متن است ، نیازی به نگرانی نیست که همه آنها یکباره صحبت کنند!

محمد نهاوندی
ممنونم از مطلب کاربری که ارایه دادید. کاش در مورد جزئیات بیشتر صحبت می کردید.
باقری
برگزاری کنفرانس مجازی و جلسات آنلاین در مدیریت زمان نقش بسزایی دارد.
آندره هاواییان
نرم افزار مدیریت جلسات شما چه امکاناتی به ادوب کانکت اضافه میکند و آیا برقراری ویدئو کنفرانس از طریق سامانه مدیریت جلسات امکان پذیر است ؟

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶

  • dummy info@tehranlms.ir

     


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 411 - همه بازدیدها: 208499


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group