وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

راهنمای انتخاب خرید و یا اجاره نرم افزار آموزش مجازی و راه اندازی آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در این مقاله به برخی از نکات مهم در خرید نرم افزار LMS  و راه اندازی و اجاره آموزش مجازی و آنلاین پرداخته شده است .

قبل از خرید نرم افزار آموزش مجازی :

1 ) هدف از خرید نرم افزار آموزش مجازی :

ابتدا پیش از خرید نرم افزار LMS در ابتدا باید مشخص شود که هدف از خرید این نرم افزارچیست و از یک نرم افزار آموزشی چه انتظاری می رود . نیاز مخاطبان و کاربران و استراتژی های سازمان چیست ؟

بهتراست لیستی از هدف ها و انتظارات تهیه و الویت بندی شود و طبق آن یک نرم افزار LMS خوب انتخاب شود که پاسخ گوی خواسته های سازمان باشد.

2 ) تعداد کاربران حاضر در کلاس آنلاین :

تعداد کاربران در انتخاب نرم افزار نقش مهمی دارد .وقتی تعداد کاربران حاضر در کلاس آموزش آنلاین بالا رود باید قدرت استفاده از منابع سخت افزاری و شبکه را داشته باشد .

همچنین با افزایش تعداد کاربران هزینه پرداختی افزایش می یابد . پس باید نرم افزاری انتخاب شود که سازمان بتواند با استفاده از کمترین منابع مالی بیشترین بهره وری را بکند . البته باید این را نیز در نظر بگیریم  که به دلیل اختصاص دادن بودجه کم ، خرید کالای نامرغوب و بی کیفیت را در دستور کار نداشته باشیم . در بعضی موارد می توان با پرداخت هزینه ی میزبانی نرم افزار از آن به صورت رایگان استفاده کرد .

 

کلاس آنلاین
کلاس آنلاین

3 ) پشتیبانی نرم افزار از چندین زبان :

دقت شود نرم افزار آموزش مجازی یا  LMS انتخاب شده در صورت نیاز بتواند به چند زبان ارایه گردد .

بسیاری از شرکت های ارائه دهنده نرم افزار آموزش مجازی و کلاس آنلاین، نرم افزاری را ارایه می دهند که محیط آن کاملا انگلیسی بوده و در آن تایپ فارسی ایجاد مشکل می کند و جدا جدا تایپ انجام می پذیرد . از طرفی نیازهای دانشجویان ما که ممکن است خارجی باشند ما را در انتخاب نوع نرم افزار و پشتیبانی آن از زبانهای مختلف دچار تردید می نماید  لذا انتخاب یک شرکت خوب که ارایه دهنده زبانهای مختلف نیز می باشد جزو موارد مثبت خرید ما خواهد بود.

آموزش آنلاین
آموزش آنلاین

4) پشتیبانی با کیفیت از نرم افزار :

یکی دیگراز مهمترین نکات در خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS  پشتیبانی است که شرکت می تواند ارائه بدهد . اگر پشتیبانی ضعیف باشد حتی قدرتمندترین LMS غیر قابل استفاده خواهد بود . باید بررسی شود که آیا پشتیبانی شرکت فول تایم  است واز طریق ایمیل و خط تلفن و تلفن اضطراری و..... پاسخگو هستند یا خیر. اگر در آینده مشکلی برای نرم افزار پیش بیاید آیا قادر خواهند بود برطرف کنند . پشتیبانی باید هم در زمان نصب و هم در طول زمان استفاده انجام پذیرد .  

5 ) سرعت بارگزاری :

نکته دیگر در خرید نرم افزار LMS  سرعت بارگزاری آن می باشد پس باید نرم افزار تست سرعت را با big data  گذرانده باشد .

6 ) انتخاب بهترین فروشنده نرم افزار آموزش مجازی (LMS) :

انتخاب فروشنده یکی از عوامل موفقیت در خرید نرم افزار LMS است . تجربه و مهارت و رتبه بندی شرکت ارائه دهنده نرم افزار مورد بررسی قرار بگیرد . پاسخگویی مناسب و همچنین دیدگاه  های مشتریانی که در گذشته از این نرم افزار استفاده کرده اند می تواند کمک شایانی در انتخاب صحیح داشته باشد .

 

تهران LMS

 

7 ) دموی نرم افزار آموزش آنلاین :

قبل از خرید حتما درخواست دمو یا دوره آزمایشی از شرکت ارائه دهنده نرم افزار داده شود تا عملکرد و ویژگی های سامانه مشاهده شود و بررسی شود که آیا پاسخگوی اهداف و انتظارات سازمان خواهد بود تا بتوان با اطمینان کامل خرید را انجام داد .همچنین  آموزش و راهنمایی باید به صورت حضوری ویا از طریق تصویر، فیلم ، متن و جلسات آنلاین صورت گیرد و خدمات رسانی شود .

8 ) هزینه :

یکی از نکات مهم دیگر در زمینه انتخاب و خرید و یا اجاره نرم افزار آموزش مجازی آنلاین مساله قیمت نرم افزارهای فوق می باشد .

یادمان باشد که تنها داشتن یک نرم افزار آموزش آنلاین و یا اجاره این نرم افزارها برای ما کافی نخواهد بود . در آموزش مجازی آنلاین ، دو بخش خیلی مهم نیاز خواهید بود . یکی بخش نرم افزاری آنلاین که اساتید را به دانش آموزان و دانشجویان متصل نموده و آنها می توانند بصورت آنلاین صدا و تصویر خود و کلیه مطالب درسی را برای دانشجویان ارسال نموده و با آنها در یک ارتباط مستقیم آنلاین قرار بگیرند که خود یک بخش مهم می باشد ولی بخش مهم دیگر که معمولا از دید اساتید آموزشی غافل می ماند بخش پانل ارتباطی نرم افزارهای آموزشی ال ام اس می باشد . اگر ما بخواهیم از نرم افزارهای آموزش آنلاین به تنهایی استفاده نماییم ؛ به مانند این خواهد بود که از یک نرم افزار ارتباط اجتماعی همانند واتس آپ استفاده نموده ایم و در حال ارسال و دریافت فایلهای صوتی و تصویری می باشیم ولی در این مکان جای کلاس ما خالی است !!!  

 

 

LMS
LMS

 

وجود کلاس مجازی در بحث خرید و اجاره کلاس آنلاین بسیار مهم می باشد . بیشتر افراد و اساتید معمولا به دنبال نرم افزار آنلاین می گردند و نرم افزارهایی از جمله آدوبی کانکت، اسکایپ، زوم و غیره را ممکن است تهیه نمایند ولی از قسمت ال ام اس آموزشی یا قسمتی از نرم افزار که کار مدیریت آموزشگاه و کلاس و یا دانشگاه را انجام می دهد غافل می مانند . چه باید کرد ؟ 

بهتر است برای تهیه و خرید و یا اجاره سیستم آموزش مجازی ابتدا سیستمی را پیدا کرد که هر دو بخش مدیریت کلاس آموزشی و قسمت پخش آنلاین را داشته باشد . در خیلی از مراکز آموزشی از نرم افزار مدیریت آموزش مجازی (LMS) استفاده می شود که ساختار آموزشی را در اختیار استفاده کنندگان قرار داده و به آنها این امکان را می دهد که کلیه کلاسهای خود را ببینند مدیریت کنند و بتوانند یک کلاس ؛ یک مدرسه ؛ یک آموزشگاه ؛ یک دانشکده و یا یک دانشگاه داشته باشند که کلاسهای خود را در آنها تعریف نموده ؛ اسامی دانشجویان خود را در قالب کلاسها تعریف نموده و بر همه آنها نظارت داشته باشد . در زمانهایی که دانشجویان یا دانش آموزان در حالت فعال یا آنلاین کلاسی قرار ندارند ؛ می توانند به کلاسهای خود دسترسی داشته باشند ؛ فیلمهای کلاسهای انجام شده قبلی را ببینند ؛ از تابلو اعلانات کلاس برنامه های حذف شده و یا اضافه شده را مشاهده نمایند. فایلهای مورد نیازی را که استاد برای آنها قرار داده دانلود و مشاهده نمایند و حتی به گفتگو با دیگر دانش آموزان یا دانشجویان پرداخته و برای کلاسهای خود تبادل نظر بنمایند.

پس می بینیم که تنها داشتن یک نرم افزار پخش آنلاین مثل adobe connect  و یا Skype و دیگر نرم افزارها کافی نبوده و بهترین راه برای مدیران یا معلمین ما خرید و یا اجاره سیستم مدیریت آموزش مجازی بصورت کاملا کلاسیک خواهند بود.

نعمتی
اجاره کلاس مجازی و برگزاری کلاس آنلاین به پشتیبانی قوی نیاز دارد .
موسسه علم و فناوری پردیس
چطور می تونم سرویسم را ارتقا بدم؟ آیا راهکاری دارید؟ که مثلا از حالت اشتراکی به اختصاصی بیایم
مختاری
واقعا همینطور هست . ممنونم از خدمات خوبتون ما واقعا از خدمات شما راضی هستیم .

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 190 - همه بازدیدها: 252241


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group