وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

کلاس مجازی چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یک کلاس مجازی یک ماکت کوچکتر ولی واقعی و بصورت دیجیتال از یک کلاس درس سنتی یا یک اتاق آموزش است. در کلاس آنلاین مربیان تدریس می کنند و شرکت کنندگان در زمان واقعی ، چهره به چهره ، اما از طریق دستگاه های مختلف مثل گوشی هوشمند و لپ تاپ و تبلت یا آی پد به اینترنت وصل شده و فعال می شوند. کلاس مجازی یا مرکز جلسه که همان لپ تاپ یا کامپیوتر استاد می باشد نیز به سیستم اینترنت وصل شده و آماده برقراری ارتباط با دیگر دستگاههای مولتی مدیای دانشجویان می شود .  

آموزش مجازی توسط استاد و طوفان مغزی ، ایده پردازی و بحث در زمان واقعی اتفاق می افتد. آزمون ها داده می شود و قبل و بعد از جلسه آنلاین انجام می شود. گزارش ها درست پس از پایان جلسه آماده است.

 

همه چیز همانطور که هست باقی مانده است. تنها تفاوت این است:

یک کلاس مجازی و آموزش آنلاین از فناوری برای پشتیبانی از آموزش و یادگیری استفاده می کند.

 

مزایای کلاس مجازی چیست؟

یک کلاس مجازی انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به یک کلاس سنتی ارائه می دهد. می توانید یکبار دستورالعمل را به مخاطبان در یک پراکندگی جغرافیایی تحویل دهید. هم مربیان و هم یادگیرندگان می توانند تجربه ای متفاوت و غنی در همکاری با سایر دانشجویان و زبان آموزان و مربیان سراسر دنیا داشته باشند . حضور و غیاب به صورت خودکار پیگیری می شود. علاوه بر این ، همکاری آنلاین بطور معمول ابزارهای ارتباطی بیشتری مانند چت ، تابلوهای بحث آزاد ، نظرسنجی ها ، محتوای چندرسانه ای و رسانه های اجتماعی را در خود جای داده است.

نرم افزار کلاس مجازی و آنلاین برای مشاغل با روشی مشابه کار می کند. شما می توانید کارمندان ، فروشندگان ، شرکاء و مشتریان را به صورت چهره به چهره در زمان واقعی از طریق یک برنامه مستقل آموزش دهید یا می توانید آن را با وب سایت ، CMS ، ERP یا LMS ادغام کنید. شما می توانید آموزش آنلاین را حتی وقتی ذینفعان در حرکت هستند انجام دهید. آنها می توانند از طریق تلفن های هوشمند ، تبلت یا لپ تاپ خود به مطالب eLearning دسترسی پیدا کرده و در جلسه زنده شرکت کنند.

ارایه کنفرانس ویدیویی با کیفیت بالا در کلاس مجازی

کلاس مجازی و ویدیو کنفرانس دو سیستم کاملا بهم آمیخته هستن که با یکدیگر می توانند ترکیبی بی نظیر را جهت یک ارتباط چهره به چهره با کیفیت صوتی و تصویری پیشرفته ارایه نمایند . حالت کنفرانس تمام صفحه ، یک خروجی بهبود یافته را تضمین می کند و ایجاد یک ارتباط صوتی و تصویری چندین طرفه  با تشخیص اتوماتیک صدای بلندگو ، تجربه واقعی کلاس را زنده می کند.

برای کسب نتایج بهتر از کلاسهای مجازی آنلاین و زنده آنهم بصورت تعاملی شما می توانید بدون کمترین تاخیر زمانی با پخش ویدیوی آنلاین  و خروجی صوتی نامحدود و بدون صدای اکو شده از کلاس مجازی خود و ویدیو کنفرانس خود لذت ببرید. پخش مستقیم فیلم SD به طور پیش فرض در دسترس است. پخش مستقیم فیلم HD   نیز در برنامه های Enterprise در دسترس می باشد.

ضبط کلاس مجازی یا کنفرانس ویدیویی بر روی سرور مرکزی

ضبط خودکار سمت سرور (SSR) وقتی یک کلاس آنلاین در حال پخش است ، برای شما بصورت پس زمینه ای کار می کند. ضبط مستقیماً روی سرور مرکزی انجام می شود ، به این معنی که منابع محاسباتی دستگاه شما را مصرف نمی کنند. از آنجا که هیچ بارگذاری از دستگاه های شما و شرکت کنندگان شما اتفاق نمی افتد ، تحویل و حضور در کلاس ها در دستگاه های دارای پردازنده های کم مصرف امکان پذیر است. ضبط در چند دقیقه پس از پایان جلسه در کتابخانه شما با فرمت MP4 در دسترس است.

از آنجا که جلسه زنده روی سرورهای مرکزی ضبط شده است ، سرعت اینترنت شرکت کنندگان در کیفیت ضبط تأثیری ندارد. پخش چند بیت (MBR) جریان مستقیم را با پهنای باند اینترنت و ظرفیت پردازنده اینترنت یک مخاطب سازگار می کند - از این رو حتی در اتصالات کم مصرف بازهم براحتی کار می کند . در حالی که ضبط SD (640p) یک ویژگی پیش فرض است ، قابلیت ضبط ویدیوی HD (720p) و Full HD (1080p) در طرح و برنامه سیستمها موجود می باشد.

 

برگزاری کلاس آنلاین
برگزاری کلاس آنلاین

 

تخته وایت برد تعاملی در کلاس مجازی و ویدیو کنفرانس :

تخته وایت برد تعاملی آنلاین با حالت تمام صفحه ارائه می شود و فضای کاری بزرگتری ایجاد می کند. شما می توانید چند تخته سفید را برای ترسیم ، نشان دادن ، نمایش نمودارها ، بارگذاری ارائه ها ، تصاویر و یا حتی پخش فیلم ها از کتابخانه خود بدون هیچگونه دردسری باز نمایید .

شکل ها و نمودارهای هندسی پیشرفته خارج از جعبه ، آموزش ریاضی و آمار را آسان می کند. نمودار مدار ، نمودار خط و شکل دستگاه برای آموزش فیزیک ، علوم برق و شیمی به صورت بدون دردسر در یک کلاس مجازی آنلاین گنجانده شده است. درج نقشه ها در هنگام آموزش جغرافیا بسیار کمک می کند. شما می توانید برای توضیح ، تصویر سازی و اظهار نظر در مورد پرونده یا تصویر موجود حاشیه نویسی کنید. همچنین می توانید از پالت رنگ گزینه های مختلفی را انتخاب کنید.

 

 

برگزاری کلاس مجازی
برگزاری کلاس مجازی

 

 

 

همکاری آنلاین در زمان واقعی

تعامل در زمان واقعی با زبان آموزان خود را در طول کلاس تجربه نمایید . می توانید کنترل صوتی یا تصویری را به شرکت کنندگان در جلسه زنده خود منتقل کنید. با استفاده از گزینه نظرسنجی مستقیم ، می توانید نظرسنجی ایجاد کنید تا سؤالات خود را مطرح کنید یا بازخورد گردآوری کنید. زبان آموزان می توانند از ویژگی چت زنده و ویژگی Raise Hand برای پرسیدن سؤال استفاده کنند. با استفاده از گزینه پخش مستقیم و اشتراک برنامه ، مربیان می توانند صفحه نمایش خود را در زمان واقعی به اشتراک بگذارند و از راه دور کمک کنند.

کلاس آنلاین زنده Adobe connect همراه با یک ویرایشگر داخلی است. محیط توسعه یکپارچه مشترک (IDE) این امکان را برای دانش آموزان از راه دور فراهم می کند که در زمان واقعی بصورت آنلاین بتوانند در کلاس مشارکت داشته باشند .

کتابخانه یکپارچه در کلاس آنلاین یا مدرسه مجازی

محتوای خود را در ابر بارگذاری ، سازماندهی و ذخیره کنید و به هر مکانی و در هر زمان دسترسی داشته باشید. کتابخانه یکپارچه از انواع فایل ها پشتیبانی می کند ، بدون هیچ زحمتی در انتقال و حمل داده ها. فایلهای متنی ، صوتی ، تصویری ، PPT و HTML را در قالب های مختلف (PDF ، DOC ، DOCX ، XLS ، XLSX ، PPT ، PPTX ، WAV، WMA، MPMOV، AVG، MPEG، WMV، MPJPEG، GIF ، بارگذاری کنید. PNG) فضای ذخیره‌سازی ابری ، زحمت انتقال و حمل داده را انجام داده و ذخیره می کند. جستجوی محتوا و به اشتراک گذاری آن با مخاطبان آسان است. همچنین ، به محض بارگذاری یک منبع و یا محتوا در کتابخانه ، می توانید از آن برای کلاسهای مختلف استفاده مجدد کنید.

مدیریت آسان در کلاس آنلاین

از هر مرورگری به نرم افزار آموزش مجازی Adobe connect دسترسی پیدا کنید و آن را در عرض چند دقیقه تنظیم کنید. Adobe connect  انجام فعالیت های اداری را برای جلسات زنده شما آسان و یکپارچه می کند. شما می توانید نقش و مجوز را برای شرکت کنندگان انفرادی تعریف کنید و جلسات در حال انجام خود را با میزبان ویژگی های درون کلاس مدیریت کنید. دسترسی به گزارش های خودکار مربوط به کلاس پس از جلسه باعث می شود پیشرفت دانشجویان یا زبان آموزان خود را اندازه گیری کرده و تصمیم گیری مبتنی بر داده ها را انجام دهید.

 

 

آموزشگاه مجازی
آموزشگاه مجازی

 

 

Plugin و افزونه های موجود در نرم افزار آموزش مجازی

از پلاگین ها  و افزونه ها برای ادغام عملکرد کلاس آنلاین در وب سایت خود استفاده کنید. آنها این امکان را برای شما فراهم می کنند که کلاسهای زنده را از LMS / CMS خود ، مانند Moodle ، eFront ، جوملا ، وردپرس و دروپال شروع کنید.

به کاربران خود اجازه دهید تا با یک شناسه و رمز عبور واحد به سیستم خود وارد شوند و همچنین در جلسات آنلاین از طریق نرم افزار کلاس مجازی بصورت یکپارچه شرکت کنند. تسهیلات ورود به سیستم (SSO) به کاربران اجازه می دهد تا بدون ثبت نام جداگانه ، به برنامه های متصل دسترسی پیدا کنند. فایده اصلی آن چیست ؟ عدم سردرگمی و کاهش خستگی در حفظ تعداد زیادی رمزعبور و .....و استفاده از تعداد زیادی امکانات آموزشی که می بایست از آنها بیشترین بهره وری را ببرید.

نرم افزار آموزش مجازی
نرم افزار آموزش مجازی

 

سوالات متداول در زمینه کلاس مجازی :

 

تاریخچه یادگیری از طریق کلاس مجازی چیست؟

تاریخچه محیط یادگیری کلاس مجازی به اوایل دهه 1700 برمی گردد که دروس هفتگی برای دانشجویان از طریق نامه در آمریکا به مخاطبان علاقه مند ارسال می شد. مکاتبات قبلاً فقط از طریق نوشتن بود. دانشگاه ویسکانسین - مادیسون بود که برای اولین بار در سال 1892 اصطلاح "آموزش از راه دور" را به کار برد. بعداً ، دانشگاه هیوستون اولین دوره کالج خود را در سال 1953 در تلویزیون های عمومی ایالات متحده ارائه داد. شبکه های مخابراتی زنده هر هفته 13-15 ساعت شب ها پخش می شدند تا دانشجویان شاغل بتوانند کلاسها را تماشا کنند.

 

بعدها در سال 1969 ، وزارت دفاع آمریكا ARPANET را مأمور كرد - یك شبكه تعویض بسته برای اجرای TCP / IP (فن آوری های بنیادی اینترنت). در سال 1970 را طراحی و اجرا نماید و در همین زمان سیستم یادگیری مدیریت کامپیوتر Havering در لندن توسعه یافت و تا سال 1980 بیش از 100 معلم و 10،000 دانشجو از آن استفاده کردند. یک سال بعد در سال 1985 ، دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم جنوبی و دانشگاه علوم نوا از طریق دوره های کلاس مجازی آنلاین مدرک دانشگاهی معتبر اعطا نمود .

در اواسط دهه نود ، هنگامی که ایده رایانه های شخصی هنوز در مراحل ابتدایی بود ، به نظر می رسید که آموزش از راه دور از مرزهای آموزش سنتی عبور خواهد کرد . دانش آموزان برای یادگیری به تابلوهای بحث ، گفتگوها و اسناد دیجیتال اعتماد می نمودند.

تنها زمانی که دانشگاه ققنوس و دانشگاه کپلان برنامه های دوساله شتاب لیسانس را ارائه دادند ، مؤسسات مستقر در ایالات متحده در دوره های مجازی خود شاهد هجوم بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی بودند. و در دهه 2000 بود که صنعت آموزش آنلاین با ظهور دستگاههای الکترونیکی شخصی شروع به رشد جهشی  و عبور از مرزها نمود. این صنعت شاهد رشد بی سابقه ای در افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه هوشمند بود. در آن زمان پیش بینی می شد در سال 2015 به 107 میلیارد دلار برسد.

 

چگونه نرم افزار کلاس مجازی را مستقر کنیم؟

دو گزینه در دسترس است:

پیش فرض:  یک نرم افزار کلاس مجازی Adobe connect  نرم افزاری است که ابتدا می بایست برای استفاده  در محل سازمان نصب و راه اندازی  شود. ممکن است این نرم افزار دارای مجوز باشد یا نباشد اما نسبت به برنامه هایی که در میزبان عمومی قرار گرفته ایمن تر محسوب می شود. شما از انعطاف پذیری لازم برای ایجاد قابلیت های خود و تنظیم سیستم بر اساس نیاز خود برخوردار هستید.

همچنین شما ممکن است در موارد دیگری همچون تجارت از آن استفاده کنید. این موضوع نیازمند سرمایه گذاری متوسطی از منابع و زمان است. برای عملی کردن این موضوع شما به یک زیرساخت و پشتیبانی کامل فناوری اطلاعات نیز احتیاج دارید.

Cloud-based: این گزینه off-premise است که به SaaS معروف است - نرم افزار به عنوان یک سرویس. در ابر میزبانی شده است ، و شما به هیچ وجه به غیر از یک دستگاه محاسبات اساسی و اتصال به اینترنت به هیچ وجه به سایت احتیاج ندارید. شخصی سازی ها فقط توسط ارائه دهنده خدمات شما قابل انجام است. با گزینه مبتنی بر ابر ، می توانید در عرض چند دقیقه پس از خرید اشتراک خود ، به حالت کلاس مجازی آنلاین و صورت زنده بروید. این سیستم مانند هر سرویس اجاره ای دیگر برای شماکار می کند و می تواند در هر زمان شروع ، متوقف و مقیاس شود. این نحوه عملکرد Adobe connect است.

پلت فرم SaaS با منبع آزاد: اگر تصمیم دارید از نرم افزار کلاس آنلاین SaaS استفاده نمایید ، باید از نرم افزار با سورس باز و اشتراکی مبتنی بر حالت اشتراک استفاده نموده و انتخاب نمایید  ومی توانید نرم افزار منبع باز را به صورت رایگان بارگیری و نصب کنید. با این وجود ، شاید لازم باشد که با شخصی سازی ها و استقرارها مبارزه کنید. شما یا باید به شرکت های ارایه دهنده خدمات آموزش مجازی اعتماد کنید یا برای پشتیبانی از یک یا چندین متخصص IT  استفاده نموده و آنها را استخدام کنید.

بستر SaaS پرداخت: همانطور که از نام آن پیداست ، این یک سرویس پولی است. طرف مثبت همه چیز درست از محصول گرفته تا سفارشی سازی ، نگهداری و پشتیبانی در اختیار شما قرار می گیرد. شما زمان و منابع لازم برای تمرکز بر عملکرد اصلی تجارت خود را به دست می آورید. ارائه دهنده خدمات شما از بقیه مراقبت می کند. این پشتیبانی بطور معمول 24/7 در دسترس است. نرم افزار کلاس مجازی Adobe connect بر روی این مدل کار می کند.

 

تفاوت بین کلاس سنتی و مجازی چیست؟

در اینجا تفاوتها وجود دارد:

میرباقری
اگر به نحوه کار با نرم افزار آموزش مجازی ادوب کانکت هم اشاره کنید ممنون میشوم

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 286 - همه بازدیدها: 252337


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group