وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

مزایا و مضرات آموزش مجازی چیست ؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ما همه می دانیم که همه ما به اینترنت دسترسی داریم و از آن برای موارد مختلف مانند تحقیقات درمورد برخی از اطلاعات برای پروژه های مدرسه و دانشکده ، بارگیری موسیقی ، تصاویر و ... استفاده می کنیم ، حتی آخرین اتفاقات در سراسر دنیا را دنبال می کنیم .  از اینترنت برای ایمیل ، پیام فوری ، چت و موارد دیگرنیز استفاده می شود .

اما آیا می دانید یک مزیت بزرگ دیگر برای استفاده از اینترنت وجود دارد و آن کلاس آنلاین و یا آموزش مجازی است ؟  بله !   شما می توانید در آسایش کامل در خانه خود بمانید و آموزش دهید و اکنون از طریق اینترنت حتی می توانید مدرک دریافت نمایید . با وجود اختراعات جدید و وجود جدیدترین فناوری ها ، حتی غیرممکن ها  هم اکنون به ممکن تبدیل شده و امکان پذیر شده است.

آموزش مجازی مبتنی بر وب در یک نگاه

کلاس آنلاین و یا آموزش مجازی مبتنی بر وب معمولاً به عنوان یادگیری الکترونیکی یا یادگیری آنلاین یا آموزش مجازی آنلاین نامیده می شوند. این در اصل شامل یادگیری آنلاین از طریق دوره هایی است که در شبکه ارائه می شوند. ایمیل ، سخنرانی زنده و کنفرانس ویدیویی (ویدئو کنفرانس) همه از طریق شبکه وب امکان پذیر شده است. این باعث می شود همه شرکت کنندگان نظرات خود را در مورد یک موضوع خاص ارائه دهند و سپس درباره آنها بحث کنند.

آنها همچنین صفحات ایستا مانند مواد درسی را ارائه می دهند که به سود همه شرکت کنندگان چاپ می شوند. یکی از مهمترین مزیت های دسترسی به اینگونه صفحات وب در این است که اکثر صفحات وب دارای لینک های ارتباطی هستند که شما را به صفحه دیگری سوق می دهد و بدین ترتیب اطلاعات گسترده ای را در شبکه ایجاد نموده و به همه سوالات شما پاسخ می دهند.

با وجود مشکلات فراوان از بروز بیماریها گرفته تا مشکلات زمانی و غیره ... شما نمی توانید و یا وقت ندارید به دانشگاه بروید و در کلاس ها شرکت کنید. در اوایل این مسئله یک مشکل اساسی برای شما خواهد بود ، زیرا شما نمی دانید چگونه آن را مدیریت کنید ، اما در زمان کنونی با وجود کلاس های آنلاین و آموزش مجازی همه چیز امکان پذیر شده است . با انتخاب چند دوره در دسترس و آموزش مجازی آنلاین ، در واقع می توانید در خانه بنشینید و براحتی همه چیز را یاد بگیرید.

دیگر از خواب بیدار شدن زود هنگام و حضور در کلاس ها و یا وجود مزاحمت هایی از سوی همکلاسی ها و یا وجود عوامل مختلف در کلاس حضوری که تحریک کننده و باعث عدم یادگیری می شوند شما  اکنون براحتی و در صلح و آرامش می توانید دوره آموزش مجازی خود را طی کنید. یک دوره مبتنی بر وب به طور معمول شامل اطلاعات دوره ، جدول زمانی ، تابلوی اعلانات ، نقشه درسی ، مطالب آموزشی مانند مقالات ، اسلایدها و جزوه ها ، ارتباط از طریق تابلوهای بحث و ایمیل ، ارزیابی خلاصه و تشریفات ، ابزارهای مدیریت دانشجویی مانند آمار ، سوابق و ردیابی دانشجویی و همچنین پیوندهایی به وب سایتهای خارجی و داخلی که بسیار مفید هستند.

 

آموزشگاه آنلاین
آموزشگاه آنلاین

 

اما علاوه بر مزایا ، آیا محدودیت هایی در این عمل وجود دارد؟ بگذارید نگاهی به مزایا و مضرات آموزش مجازی و یا  eLearning بیندازیم.

 

مزایای آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی

1 . شما می توانید منابع مختلف را در چندین قالب مختلف پیوند دهید.

2. این یک روش بسیار کارآمد برای ارائه دوره ها بصورت آموزش آنلاین می باشد .

3. با توجه به راحتی و انعطاف پذیری کلاس مجازی، منابع از هرجایی و هر زمان در دسترس هستند.

4. هر کس ، که دانشجوی پاره وقت است و یا تمام وقت کار می کند ، می تواند از یادگیری مبتنی بر وب یا همان آموزش مجازی استفاده کند.

5. یادگیری مبتنی بر وب باعث تقویت یادگیری فعال و مستقل می شود.

6. در کلاس مجازی همانطور که به شبکه 24x7 دسترسی دارید ، می توانید در هر زمان و از هرجای دیگر نیز خود را آموزش دهید.

7. این گزینه بسیار مناسب و قابل انعطاف است؛ مهمتر از همه ، شما لازم نیست که به هر کسی وابسته باشید.

8. با آموزش مجازی نه تنها می توانید خود را به صورت روزانه آموزش دهید بلکه در تعطیلات آخر هفته یا هر زمان که اوقات فراغت دارید. هیچ قانون سخت و سریع وجود ندارد.

9. از طریق تابلوهای بحث و گفتگو ، شما می توانید با همه افراد آنلاین ارتباط برقرار کنید و همچنین در صورت وجود شبهات مشکلات خود را رفع نمایید .

10. در صورتی که  در مورد موضوعی خاص مطلبی را نفهمیدید ، با استفاده از منابع ویدئویی که برای یادگیری صوتی و تصویری ارائه شده است ، می توانید دوباره و دوباره بارها آن مطلب را شنیده و مشاهده و مطالب را فرا گیرید .

 

کلاس های آنلاین
کلاس های آنلاین

 

معایب آموزش الکترونیکی و کلاس آنلاین

خوب ، اگر بخواهیم واقع گرا باشیم معایب زیادی در خصوص آموزش مجازی و آموزش آنلاین وجود ندارد ، اصلی ترین مسئله این است که شما دانش را فقط به صورت تئوری دریافت می کنید و هنگامی که نوبت به استفاده از هر آنچه شما آموخته اید می رسد ، ممکن است کمی متفاوت بنظر رسیده و شکل دیگری داشته باشد. در آموزش مجازی تجربه یادگیری چهره به چهره بصورت فیزیکی وجود ندارد ، که ممکن است برای برخی از شما مهم باشد.

 

1 ) بیشتر ارزیابی های آنلاین محدود به سؤالاتی است که فقط از نظر ماهیت عینی هستند.

2 ) همچنین مشکلاتی در خصوص درسهای آزمایشگاهی در یادگیری آموزش مجازی و آنلاین وجود دارد که با تدابیری قابل انجام است .

3 ) بحث اصالت انجام کار و یک پروژه و تکالیف ارجاع شده توسط  دانش آموز یا دانشجو به استاد که در کلاس های حضوری هم رخ میدهد نیز مشکل است زیرا در آموزش مجازی آنلاین فقط در مورد هر کسی می توانید بصورت غیر فیزیکی یک تکلیف را ارسال نموده و بعدا دریافت نمایید و مشخص نیست که انجام آن کار توسط خود دانش آموز واقعی انجام گردیده یا خیر .

4 ) ارزیابی هایی که توسط آموزش مجازی و در کلاس آنلاین و از طریق رایانه بر روی دانشجویان یا دانش آموزان انجام شده اند و مشخص گردیده اند ، تمایل دارند فقط دانش محور باشند و لزوماً مبتنی بر انجام کارهای عملی نیستند.

لیلی خوشنود
با تشکر
هزینه ها در کلاس های سنتی بیشتر از کلاس های مجازی و آنلاین می باشد .

صبا
اگر مدرس تکنیکهای خوبی رو در کلاس آنلاین استفاده کند میتونه به اندازه کلاسهای حضوری مفید باشه .

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 279 - همه بازدیدها: 252330


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group