وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

اجاره کلاس آنلاین و سامانه های آموزش مجازی (مشکلات و رفع موانع موجود)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانیم بخاطر شیوع ویروس کرونا در جهان اجاره کلاس آنلاین و یا خرید سامانه های کلاس آنلاین ، در بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها در سراسر جهان بسیار رایج شده و دانشگاهها وارد قلمرو آموزشی جدیدی شده اند و نیاز به اجاره کلاس آنلاین و یا خرید سامانه های کلاس آنلاین بیش از پیش احساس می گردد. در اینجا به چند روش عملی برای دستیابی به بهترین گزینه های موجود درخصوص اجاره کلاس آنلاین و توسعه آموزش در دانشگاه ها اشاره می کنیم .

اجاره کلاس آنلاین

در خصوص اجاره کلاس آنلاین در مورد موسسات آموزش عالی می توان دید که ، بصورت دیوانه وار از یادگیری حضوری به سمت یادگیری غیر حضوری و یادگیری از راه دور انتقال یافته و این روند بسیار ناپخته بوده و هنوز که هنوز است کامل نگردیده است . 

در بحث استفاده و اجاره کلاس در دانشگاهها می بینیم که بیشتر مدیران و اعضای هیئت علمی موفق به ایجاد روالهایی جدید و توسعه این کلاسها شده اند در حالی که می بینیم در بعضی دانشگاهها دیگران هنوز در حال تدریس در مورد چگونگی آموزش دوره های طراحی شده برای یک کلاس فیزیکی و یا حضوری می باشند !  اما زمان برای این افراد بسیار کوتاه است و آنها می بایست  از طریق سیستم های آنلاین و اجاره کلاس آنلاین بتوانند در کمترین زمان به مبانی آموزش از راه دور تسلط یابند . 

در خصوص اجاره کلاسهای آنلاین این مطلب مهم را باید توجه نمود که دانش آموزان و دانشجویان نیز باید خود را با روند توسعه یک کلاس آنلاین هماهنگ نمایند و در این خصوص می بایست بیاموزند که بدون داشتن ارتباط اجتماعی و حضوری در کلاس درس و با داشتن انرژی خوب و کامل وآماده در یک محیط یادگیری مسکونی و یا منزل خودشان مطالب آموزشی را فرا گرفته و حضور یابند وچیزهای زیادی را بیاموزند. اما وجود کووید ۱۹ نیز خیلی به توسعه آموزش مجازی کمکی نکرد و تا بحال یادگیری آنلاین سهم نسبتاً کمی از آموزش عالی را تشکیل داده است و مثلا در در ایالات متحده کمتر از یک پنجم (18 درصد) از دانشجویان سطح سوم به طور انحصاری بصورت آنلاین آموزش می بینند . این در حالی است که  از شروع پاییز 2018 ، حدود یک سوم از دانشجویان حداقل یک دوره را بصورت آنلاین گذرانده بودند.

بعد از اجاره کلاس آنلاین و یا خریدن یک سامانه کلاس آنلاین باید دید حالا که فاز اول سپری شده است ، فاز بعدی چه می تواند باشد ؟  در اینجا ما به پنج موضوع و یا اقدام خاص دانشگاهها که می تواند طی چند ماه آینده برای کمک به بهبود یادگیری ، تعامل و افزودن تجربه دانش آموزان در هنگام کار و یادگیری از راه دور کمک نماید اشاره می نماییم :

در مورد اجاره یک کلاس آنلاین توسط دانشگاهها و مراکز آموزشی باید به این مساله در شرایط کنونی کاملا توجه نماییم که خواه دانش آموزان بتوانند برای ترم پاییز به دانشگاه برگردند یا برای مدت طولانی دیگر دور بمانند ، طولانی شدن وجود مشکلات کووید ۱۹ و امکان ادامه آموزشهای غیر حضوری ممکن است دانشگاهها و موسسات را تحریک کند تا ابتکارات جدیدی را آزمایش کنند و یاد بگیرند چه عواملی در خصوص برگزاری کلاس های آنلاین مفید بوده است و یا بایست تکرار گردد و امکانات خود را برای ایجاد توانایی هایی که آموزش را به طور دائمی افزایش می دهد و در طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد گسترش دهند . 

عدالت آموزشی از جمله مسایل مهم در خصوص توسعه کلاس آنلاین و آموزش از راه دور می باشد . این حرکت می بایست از داخل دانشگاه شروع شده و در حل مشکلات مسایل مربوط به یادگیری از راه دور ، همگی دانشجویان و دانش آموزان را با حفظ عدالت آموزشی کمک نماید . چالشهای اصلی در این حوزه مربوط  به مشکلات تهیه تجهیزات مولتی مدیا می باشد .اکثر دانش آموزان امروز با فن آوری های  اساسی لازم برای یادگیری از راه دور آشنا می باشند . در این خصوص موسسات برای دسترسی به اینترنت و اجاره کلاس آنلاین یا خرید لپ تاپ می بایست کمک هزینه هایی را به دانشجویان پرداخت نمایند و یا به برخی دیگر از دانشجویان جهت خرید تجهیزات وام داده تا بتوانند برای خود تجهیزات لازم را تهیه نمایند . 

در ادامه باید اذعان کرد که دانشگاه ها می توانند یک مرکزیت و منبع هماهنگ کننده بسیار موثر برای توزیع و به اشتراک گذاری تجهیزات و گزینه های رایگان برای دانشجویان باشند. 

علاوه بر کلیه مواردی که در خصوص عدالت محوری حوزه آموزشی بیان گردید مجموعه ای دیگر از نیازهای اجتماعی ، انسانی و عاطفی و غیره  نیز وجود دارد که باید برای یادگیری دانش آموزان رفع گردد . برخی از آنها بسیار اساسی است همانند : غذا ، مسکن و پول. بدون داشتن دسترسی به خوابگاه و دیگر خدمات تغذیه ای در دانشگاه ، دانشجویان کم درآمد فقط می توانند تنها برای گذراندن مسایل روزانه تلاش نمایند . دانشگاه ها می توانند برای هماهنگی و اتصال آنها به سازمانهای خدمات اجتماعی نیز تلاش كنند. دانشگاهها همچنین می توانند به طور خلاقانه در خصوص ارائه خدمات تغذیه ای و حمایت اقامتی دانشجویان نیز فکر کنند.

همچنین در کنار کلاس های آنلاین آموزشی دیگر خدمات بهداشت روان در محوطه دانشگاه ها نیز در حال گسترش است و نیاز دانشجویان ، اساتید و کارمندان به همان اندازه افزایش می یابد - با توجه به اضطراب و پریشانی ناشی از کووید ۱۹ دانشگاهها در حال توسعه اطلاع رسانی ها جهت هماهنگی های بیشتر آموزشی در مقیاس وسیع هستند ، از جمله گزینه های فیلم برای متخصصان بهداشت روان ، همکاری با ارائه دهندگان خدمات مشاوره از راه دور و مشاوره از راه دور ، و دسترسی به کلاس ها و برنامه های آنلاین آگاهی ذهن و ......

باید یادآوری کرد که کسانی نیز وجود دارند که که دارای ناتوانی در یادگیری مسایل آموزش مجازی و آنلاین هستند و یا نیاز به دسترسی به اطلاعات آموزشی در این حوزه دارند و می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرند . در بسیاری از دانشگاه ها ، دفاتری وجود دارد که جهت اطمینان از یادگیری دانشجویان در حوزه آموزش مجازی و اطمینان از دسترسی بصری ، شنیداری و لمسی با استفاده از تجهیزات آموزشی به آنها کمک می نمایند  به عنوان مثال می توانند دوره ها را ضبط کنند و زیرنویس های مورد نیاز را به آنها اضافه کنند و بطور کامل یک بسته کامل آموزشی را به آنها ارایه نمایند . 

 جهت سفارش سامانه آموزش آنلاین میتوانید از این لینک استفاده کنید.

با تشکر 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 181 - همه بازدیدها: 252232


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group