وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

06 ارديبهشت 1399
02 ارديبهشت 1399

تاریخچه آموزش الکترونیک در دنیا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه بحث های زیادی درباره آموزش مجازی یا online learning  میشه سیستمی که خیلی سریع در جهان جاشو توی خیلی از سازمان ها و موسسات آموزشی باز کرد با ما همراه باشید تا در این مقاله ببینیم ک تولد آموزش از راه دور مربوط به چ زمانی میباشد و از کجا شروع شده ...

تاریخچه آموزش مجازی


با بررسی تاریخچه آموزش مجازی به این موضوع میرسیم که مدرسه مجازی از مدرسه واقعی نیست. یعنی اینکه هر دو مورد با تجربه های دنیای واقعی به دست می آیند همچنین در سامانه آموزش مجازی نیز تلاش می شود همه موارد دانشگاهی و کلاسی که در یک آموزشگاه واقعی وجود دارد در نرم افزار یادگیری الکترونیکی و کلاس آنلاین استفاده شود. ممکن است یک نفر در آمریکا باشد و یک نفر در تهران، کاربران از طریق سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی lms در زمانی مشخص می‌توانند در فضایی با استاد ارتباط برقرارکنند. فناوری‌ اطلاعات‌ و انواع نرم افزار آموزش مجازی LMS باعث افزایش کارایی فرآیند آموزش شده که مهم‌ترین دستاورد های آن:

  • بهبود فوق العاده کیفیت‌ یادگیری با نرم افزار آموزش الکترونیکی‌ 
  • آموزش الکترونیکی سریع‌ و بدست آوردن‌ اطلاعات‌ در زمان‌ بسیار کم
  • کاهش بعضی از هزینه‌های‌ آموزشی‌
  • بالا رفتن کیفیت‌، دقت‌ مطالب‌ درسی‌ و علمی‌
  • و در نتیجه ارتقای‌ علمی‌ دانش‌آموزان‌ و دانشجویان‌ 

آموزش از راه دور بعد از سال 1800 ...

آموزش از راه دور در سال 1800 میلادی به صورت مکاتبه ای بود یعنی در این نوع آموزش دانشجویان و اساتید از طریق نامه نگاری باهم ارتباط برقرار میکردند که این نوع آموزش طرفدار زیادی بین دانشجویان داشت.
اون زمان غیر از آمریکا که در زمینه آموزش از راه دور فعالیت میکرد کشورهای اروپایی هم دوره های آموزش از راه دور را قبل از سال 1840 به شکل جزوه های خلاصه شده شروع کرده بودند که اولین دوره رسمی آموزش از راه دور دانشگاهی سال 1892 تاسیس شد که متکی بر اداره پست بود.
بعد از شهرت رادیو و تلوزیون آموزش دهندگان دیگر به سیستم پستی اکتفا نکردند و اولین مجوز رادیوی آموزشی دانشگاهی در سال 1921 صادر شد...
سپس تا سال 1960 با پیشرفت رسانه ها و تکنولوژی آموزش از راه دور هم پیشرفت کرد و توسط ترکیبی از ابزار های چند رسانه ای ارائه میشد و بعلاوه انگلستان و آمریکا در بقیه کشور های آسیایی و اروپایی موسسه های آموزش از راه دور توسعه پیدا کرد و هر روزه این سیستم آموزشی مثل فناوری های جدید رو به پیشرفت است.

آموزش آنلاین بعد از رسانه ها

درسته که اختراع تلویزیون و ویدئو بیشترین تاثیر در آموزش از راه دور داشت اما کامپیوتر و اینترنت باعث به وجود اوردن یک چهره جدید در آموزش شد، با ظهور اینترنت و ماهواره دیگر خبری از خدمات کابلی نبود و اولین دروس دوره کارشناسی به صورت آنلاین توسط انستیتوی فناوری نیوجرسی در سال 1984 با  اعطای مدارک تحصیلی به دانشجویان افتتاح شد. و اولین کلاس های آنلاین توسط دانشگاه فونیکس در سال 1989 ارائه شد. سپس دانشگاه مجازی کالیفرنیا با ائتلاف 100 دانشکده و دانشگاه و با ارائه بیش از 1500 درس افتتاح شد بعلاوه آثار چاپی، برنامه های صوتی و تصویری، ماهواره و لوح فشرده که به دانشجویان خود ارائه میداد ارائه آموزش از طریق شبکه جهانی وب را فراهم کزد که دانشجویان بتوانند بدون در نظر گرفتن شرایط زمانی و مکانی به یادگیری مشغول شوند.

با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات دیجیتالی فرصت های زیادی در زمینه آموزش مجازی برای همه در هر زمان و هر مکان فراهم شده ولی سوال اینجاست که در آینده آموزش الکترونیک به چه شکل خواهد بود؟! ولی با اطمینان میتونیم بگیم تا زمانی که مردم به آموزش نیاز دارند، آموزش الکترونیکی عرصه ای پر تحرک و ره به رشد خواهد داشت...

 

در مقالات بعدی در مورد تاریخچه آموزش آنلاین در ایران بحث خواهیم کرد،
همراه ما باشید...

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 268 - همه بازدیدها: 252319


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group