وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

وب کنفرانس چیست؟ سیستم وب کنفرانس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وب کنفرانس، یک تکنولوژی کاربردی است که در مشاغل متعددی به کار گرفته می‌شود.وب کنفرانس در واقع یک  سیستم ارتباطی آنلاین می‌باشد که امکان برگزاری جلسات و سمینارها را از راه دور فراهم می‌کند. 

کاربردهای کنفرانس وب موارد متعدد زیادی را در بر می‌گیرد. ما در این مقاله به کاربردهای آن به طور کامل اشاره می‌کنیم. 

وب کنفرانس، یک تکنولوژی کاربردی است که در مشاغل متعددی به کار گرفته می‌شود. وب کنفرانس در واقع یک  سیستم ارتباطی آنلاین می‌باشد که امکان برگزاری جلسات و سمینارها را از راه دور فراهم می‌کند. 

کاربردهای کنفرانس وب موارد متعدد زیادی را در بر می‌گیرد. ما در این مقاله به کاربردهای آن به طور کامل اشاره می‌کنیم. همچنین اطلاعات مفیدی را در مورد نحوه کارکرد کنفرانس  و تکنولوژی‌های آنلاین های به کار رفته در آن بیان خواهیم کرد.

وب کنفرانس چیست؟ سیستم وب کنفرانس

تعریف وب کنفرانس 

ویدئو کنفرانس به ارتباطات مبتنی بر وب گفته می‌شود. این فناوری، برقراری ارتباط بین افراد را در کسب و کارهای مختلف، ساده و آسان کرده است. کنفرانس وب، تکنولوژی‌ای است که هر روز بر میزان استفاده آن، توسط مدیران شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف افزوده می‌شود. 

برگزاری یک وبکنفرانس شما را از طی کردن مسیرهای طولانی برای برگزاری یک جلسه کاری با دیگر شرکت‌ها بی نیاز می‌کند. بدین ترتیب در زمان و هزینه شما به میزان قابل توجهی صرفه جویی می‌شود.  

وب کنفرانس این امکان را ایجاد می‌کند که یک جلسه چندین نفره آنلاین، با شرکای تجاری خود برگزار کنید؛ در حالی که هر کدام از شرکای شما در سفر، در شهر و یا حتی کشور دیگر هستند. 

کنفرانس مانند هر تکنولوژی آنلاین دیگر، مسافت را بی معنا کرده است. با تکنولوژی آنلاین، برقراری ارتباط با دیگر افراد به سادگی امکان پذیر است. فقط کافیست طرفین به تجهیزات ارتباطی آنلاینی همچون کنفرانس مجهز باشند. در چنین شرایطی بدون توجه به میزان مسافت و فواصل می‌توان یک جلسه آنلاین ویدوئی را برگزار کرد و به تبادل اطلاعات پرداخت.

  

برای برگزاری کنفرانس وب چه تجهیزاتی نیاز است؟ 

به منظور برگزاری یک جلسه آنلاین با وب کنفرانس ، باید تجهیزات مورد نیاز فراهم شود که این تجهیزات به شرح زیر است: 

•لب تاپ ، کامپیوتر رومیزی ،تبلت یا گوشی هوشمند

• اینترنت 

•اکانت وبینار آنلاین

 کلاس مجازی

مزایای وبینار 

برگزاری وب کنفرانس مزیت‌های زیادی را به همراه دارد. در این بخش، به این مزایا به طور کامل خواهیم پرداخت. 

صرفه جویی در زمان، از بارزترین مزیت های برگزاری کنفرانس  است. شما می‌توانید بدون طی کردن مسیر و خستگی و صرف هزینه برای سفر، جلسات کاری با یک و یا چند شخص دیگر را در محل سکونت خود برگزار کنید.

 شما همچنین می‌توانید در کنفرانس ‌های مرتبط با حوزه کاری خود در هر نقطه‌ای از کشور و یا حتی در دیگر کشورها شرکت کرده و در آنجا به دریافت و تبادل اطلاعات بپردازید. 

کاهش هزینه‌ها در کنار صرفه جویی در زمان؛ مزیت دیگر کنفرانس  و سمینارهای ویدئویی است. دیگر مزایای قابل ذکر برای کنفرانس ویدئویی؛ موارد زیر را شامل می‌شود: 

• امکان دسترسی سریع و راحت به اطلاعات و داده‌های علمی

• امکان ایجاد یک جلسه اضطراری بدون محدودیت مکانی و زمانی 

• امکان ایجاد جلسات زنده و آنلاین 

• امکان برگزاری چندین جلسه و کنفرانس در طول یک روز کاری به دلیل صرفه جویی در زمان 

• امکان برقراری ارتباط راحت و آسان با تمام افراد حاضر در وبینار 

• امکان ارائه راحت اطلاعات و برگزاری جلسات آموزشی 

• امکان مشارکت و تبادل اطلاعات افراد حاضر در جلسه با یکدیگر و در نتیجه ارتقا فرهنگ کار تیمی

 کنفرانس وب چه کاربردهایی دارد؟ 

برگزاری کنفرانس وب برای اهداف مختلفی انجام می‌گیرد؛ از این رو کاربرد آن، کسب و کارهای متعددی را در بر می‌گیرد و موارد زیادی را شامل می‌شود. 

آموزش آنلاین از راه دور 

آموزش های از راه دور؛ در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و با استقبال زیادی از طرف دانشجویان و دانش آموزان مواجه شده است. 

با این نوع آموزش دیگر نیازی نیست به صورت حضوری در کلاس حاضر شوید، شما می‌توانید به صورت آنلاین و طی جلسات ویدئویی در کلاس حاضر شوید. بدین شکل با استاد  و همکلاسی های خود نیز در ارتباط باشید و از اطلاعات ارائه شده در کلاس استفاده کنید.

فناوری وب کنفرانس، این امکان را فراهم کرده است تا دانشجویان در هر نقطه‌ای از دنیا که هستند؛ با استاد خود در ارتباط باشند و در کلاس‌ها شرکت کنند. در نهایت نیز پس از اتمام دوره آموزشی؛ مدرک خود را دریافت کنند. 

آموزش آنلاین از راه دور پزشکی از راه دور 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سیستم وبکنفرانس برای حیطه پزشکی نیز کاربرد دارد و می‌تواند کار درمان را برای پزشکان تا حد زیادی آسان کند. 

در حوزه پزشکی از ارتباطات از راه دور استفاده می‌شود. بدین شکل پزشک می‌تواند به راحتی تمام مدارک و آزمایش های پزشکی بیمار خود را با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در کنفرانس ؛ دریافت کند. با مشاهده بیمار و صحبت با وی و همچنین بررسی دقیق مدارک پزشکی بیمار؛ وی را در هر نقطه‎ای از این کره خاکی درمان کند.

وبپزشکی از راه دور ، کنفرانس وب

جلسات و کنفرانس های زنده 

برگزاری جلسات به صورت زنده بین دو و یا چند نفر؛ از مهم‌ترین و رایج‌ترین کاربردهای فناوری وب کنفرانس است. 

اگر برای تصمیم گیری فوری در مورد یک استراتژی خاص برای سازمان خود؛ نیاز به مشورت و دریافت نظرات همکاران دارید؛ می‌توانید یک جلسه آنلاین زنده برگزار کنید.

برگزاری جلسه انلاین با وب کنفرانس، به ویژه در سطح بین المللی می‌تواند به افزایش سرعت تبادل اطلاعات و کاهش هزینه‌ها کمک زیادی کند

 

حراست تصویری  

این تکنولوژی با به کارگیری اجزای پیشرفته، امکان برقراری نظارت را از راه دور را در مکان‌های مختلف فراهم می‌کند. با کمک کنفرانس وب می‌توانید به راحتی مکان های مختلف، مثل محل کار و یا کارخانه خود را از راه دور نظارت کنید. 

کنفرانس ویدیویی، از نظر کیفیت صدا و تصویر، بسیار عالی است. در کنار کیفیت و همچنین وضوح تصویر و صدا، وب کنفرانس از امکانات و قابلیت‌های کاربردی دیگری نیز برخوردار است. به طور مثال می‌توان درشت نمایی تصویر را اشاره کرد. 

کاربرد وب کنفرانس ، فقط در موارد ذکر شده در بالا خلاصه نمی‌شود. کاربردهای این تکنولوژی؛ صنایع و حوزه‌های کاری دیگری را نیز در بر می‌گیرد. 

حوزه تجارت و بازرگانی از دیگر کاربردهای این فناوری است که به میزان زیادی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال در خیلی از کارهای بازاریابی و تجاری شرکت‌ها؛ از وب کنفرانس برای معرفی و یا تبلیغ محصول استفاده می‌شود.

برگزاری مناقصه‌ها و مزایده‌های داخلی و بین المللی، مشاوره‌های از راه دور، انجام کارهای حقوقی و قضایی؛ از دیگر مواردی است که برای انجام سریع‌تر آن از وب کنفرانس استفاده می‌شود.

 ادوب کانکت

 

 

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 16 - همه بازدیدها: 456679


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group