وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

با جلسه آنلاین و دورکاری از کرونا در امان بمانید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

زندگی همه ما در سال گذشته در پی شیوع ویروس کرونا؛ با تغییرات زیادی همراه بوده است. ما ناگزیر شیوه جدیدی را برای زندگی خود برگزیدیم. دورکاری و انجام خدمات و وظایف شغلی به شکل آنلاین، یکی از مهم‌ترین تغییراتی که کرونا به همراه داشته است. 

وبینار و جلسه انلاین یکی از ضرور‌ت‌ها به شمار می‎رود که می‌تواند انجام فعالیت های مختلف را از منزل به راحتی فراهم کند.

زندگی همه ما در سال گذشته در پی شیوع ویروس کرونا؛ با تغییرات زیادی همراه بوده است. ما ناگزیر شیوه جدیدی را برای زندگی خود برگزیدیم. دورکاری و انجام خدمات و وظایف شغلی به شکل آنلاین، یکی از مهم‌ترین تغییراتی که کرونا به همراه داشته است. 

در حال حاضر بخشی از کارمندان شرکت‌های دولتی و خصوصی، کار خود را از خانه و به شکل دورکاری انجام می‌دهند. در نتیجه وبینار و جلسه انلاین یکی از ضرور‌ت‌ها به شمار می‎رود که می‌تواند انجام فعالیت های مختلف را از منزل به راحتی فراهم کند. 

کلاس آنلاین

کارمندانی که به صورت دورکاری؛ وظایف شغلی خود را انجام می‌‎دهند؛ می‌توانند برای شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات کاری از وبینار استفاده کنند. 

جلسه آنلاین این امکان را فراهم می‌کند تا کارمندان و مدیر شرکت در فاصله‌های جغرافیای مختلف، با یکدیگر به صورت تصویری در ارتباط باشند و به تبادل اطلاعات و بحث و گفت و گو بپردازند. 

جلسه آنلاین علاوه بر شرکت‌ها و ادارات؛ برای حوزه های دیگر نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

جلسه آنلاین و دور کاری

 جلسه انلاین چه کمکی به آموزش می‌کند؟ 

یکی دیگر از کاربردهای مهم و اصلی جلسه آنلاین که قبل از شیوع ویروس کرونا نیز به میزان زیادی بکار گرفته می‌شد؛ حوزه آموزش است. 

در حوزه و صنعت آموزش، جلسه انلاین و وب کنفرانس، بسیار کارآمد و کاربردی است. قبل از همه‌گیری ویروس کرونا نیز در بسیاری دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های سطح کشور؛ تدریس و آموزش از راه دور و با برگزاری جلسه آنلاین انجام می‌شده است. 

اما در حال حاضر در سال 2021 با توجه به شرایط پیش آمده؛ بر تعداد دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها و به طور کلی تمامی مراکز آموزشی که با جلسه انلاین کار خود را پیش می‌برند؛ افزوده شده است. 

به طوری که می‌توان گفت همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از وبینار و جلسه انلاین استفاده می‌کنند. 

برگزاری آموزش های آنلاین، مزیت‌های زیادی را به همراه دارد از این رو تعداد زیادی از استادان و دانش آموزان و دانشجویان؛ از این شیوه استقبال می‌کنند. 

شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین؛ علاوه بر اینکه دانشجو را از ویروس کرونا محافظت می‌کند؛ به کاهش ترافیک و در نتیجه کم شدن آلودگی هوا کمک شایانی می‌کند. 

از آنجا که؛ هوای آلوده به یکی از معضلات در شهرهای بزرگ تبدیل شده است، انجام کارها به صورت آنلاین و برگزاری وبکنفرانس؛ می‌تواند یک گام اساسی برای کمک به داشتن هوای پاک، باشد. 

کلاس های آموزشی از طریق جلسه انلاین؛ علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه؛ امکان ذخیره کردن مطالب ارائه شده در کلاس را نیز فراهم می‌کند.

 در کلاس‌هایی که از طریق کنفرانس وب انجام می‌گیرد؛ کل تایم کلاس؛ رکورد شده و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. بدین جهت اگر ایراد و یا ابهاماتی از آموزش های داده شده در کلاس؛ برای دانشجو باقی بماند؛ مرور جلسات ضبط شده می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

جلسه انلاین چه کمکی به آموزش می‌کند؟

وب کنفرانس و پزشکی 

از بحث آموزش های آنلاین که تا حدودی همه ما با آن آشنا هستیم، بگذریم، به یکی دیگر از کاربردهای وب کنفرانس می‌رسیم که شاید همه از آن آگاهی نداشته باشند. 

این کاربرد جلسه انلاین مربوط است به موارد پزشکی که از سال های قبل توسط تعدادی از پزشکان برای ویزیت بیماران مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در حال حاضر نیز ویروس کرونا، بر تعداد ویزیت های بیماران به شکل های آنلاین افزوده است. 

در یک جلسه انلاین پزشکی؛ یک بیمار می‌تواند با پزشک خود در هر میزان فاصله جغرافیایی به صورت زنده و تصویری ارتباط برقرار کند. اطلاعات و مدارک پزشکی خود را به شکل دقیق از طریق تکنولوژی های وبینار، در اختیار دکتر خود قرار دهد. بدین شکل ویزیت بیمار به درستی و کاملا دقیق در نقاط جغرافیایی متفاوت انجام گیرد. 

وب کنفرانس و پزشکی

 

آیا وبینارها در مراکز حقوقی و نظامی نیز  می‌توانند به کار گرفته شوند؟

مراکز حقوقی نیز از دیگر ارگان‌ها و سازمان‌هایی هستند که برای پیشبرد بسیاری از کارهای خود و هر چه راحت‌تر و سریع‌تر انجام دادن آن؛ از جلسه انلاین بهره می‌گیرند.

کارهای قضایی و حقوقی؛ معمولا بسیار وقت‌گیر و خسته کننده است و نیاز به بارها مراجعه برای انجام آن دارد. اما با استفاده از ویدئو کنفرانس؛ می‌توان به میزان زیادی جلوی اتلاف انرژی، وقت و هزینه را گرفت. و کارها را خیلی سریع و راحت پیش برد. 

برای مثال شما می‌توانید جلسات و دیدارهای متعدد با وکیل خود را، به صورت آنلاین انجام دهید. یا اینکه حتی می‌توانید از راه دور در جلسات دادگاه حاضر شوید. 

برای برگزاری جلسات دادگاه به صورت آنلاین، هر کدام از طرفین با وکلای خود همراه با قاضی و دیگر افراد مورد نیاز؛ می‌توانند شرکت کنند و جلسه را پیش ببرند.  

برای ملاقات با زندانیان نیز امکان برگزاری یک جلسه انلاین فراهم می‌شود. ایجاد این امکان، خانواده ها را از طی کردن مسیرهای طولانی که گاها از شهری به شهر دیگر است، بی نیاز می‌کند. 

برای خانواده‌هایی که امکان ملاقات حضوری به دلایل مختلف مثل بیماری و یا طولانی بودن مسیر، فراهم نیست؛ یک جلسه آنلاین و ویدویی می‌تواند یک گزینه خوب باشد.

در مراکز نظامی نیز ویدئو کنفرانس کاربرد دارد. به طوری که در بسیاری از مرکزهای نظامی مثل ارتش برای ایجاد ارتباط میان فرمانده و سربازان به شکل سریع و اضطراری استفاده می شود. همچنین در مسیر یابی در مراکز نظامی و ارتش  بکار گرفته می‌شود.

جمع بندی

همان طور که اشاره کردیم، جلسه انلاین در حوزه های گوناگونی یک راه حل عالی برای رفع بسیاری از مشکلات و کمک به آسان‌تر شدن روند انجام آنها است. اما به جز موارد گفته شده در این مقاله، کنفرانس‌های ویدویی می‌تواند در خیلی حوزه‌های متعدد دیگری به کار گیرد و رفت و آمدها بی مورد و در نتیجه هزینه های اضافی را از بین ببرد.

 کاربرد این فناوری را نباید محدود کرد؛ زیرا که تقریبا در همه حوزه ها می‌توان از جلسه انلاین برای افزایش سرعت و  بهبود کارها استفاده کرد و بدین شکل اتلاف زمان و هزینه را به حداقل رساند. 

دنیا با سرعت زیادی به سوی اینترنتی شدن و استفاده از تکنولوژی های آنلاین در حال حرکت است و این امر هر روز فراگیرتر می‌شود. ما نیز به عنوان انسانی که در سال 2021 زندگی می‌کند نباید از این روند عقب بمانیم، و در هر شغل و موقعیتی هستیم می‌توانیم از این امکانات برای راحت‌ تر و سریع ‌تر کردن انجام کارهای خود بهره ببریم. 

ادوب کانکت

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 22 - همه بازدیدها: 456685


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group