وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

وبینار چیست؟ با وبینار آنلاین آشنا شوید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وبینار یکی از تکنولوژی‌های آنلاین است که امکان ایجاد و برگزاری سمینارها و جلسات انلاین را می دهد. این یک فناوری خیلی کاربردی است که در حوزه های مختلف به کمک ما آمده و امکان انجام کارهایی مثل فروش، بازاریابی، آموزش و ... را به شکل سریع و بدون اتلاف هزینه فراهم کرده است.

وبینار و کنفرانس های انلاین

احتمالا به خاطر دارید که در سالهای نه چندان دور برای شرکت در یک سمینار و یا همایش باید مسافت طولانی را طی می کردیم تا به موقع به آن برسیم و در آن شرکت کنیم. 

این کار برای ما خیلی سخت و وقت گیر بود طوری که در خیلی موارد از تصمیم خود برای رفتن به سمینار منصرف می شدیم. یا اینکه در برخی مواقع نیز با کلی اشتیاق به سمینار مورد نظر خود در شهر دیگر رفته اما همایش جوری که ما انتظار آن را داشتیم نمی‌شد و این  برایمان ناراحت کننده بود.

ولی الان همه چیز تغییر کرده است. ما در حال حاضر در روزهای طلایی از نظر پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات سپری می کنیم. به لطف فضای وب و تکنولوژی های آنلاین، می توانیم خیلی از کارها را به سادگی و راحتی بدون صرف هزینه و زمان زیادی انجام دهیم.

می توانیم در خانه، تنها با داشتن یک کامپیوتر و یا موبایلی که به اینترنت وصل است، خیلی از کارهایمان را به صورت آنلاین انجام دهیم 

وبینار یکی از این تکنولوژی های آنلاین است که امکان ایجاد و برگزاری سمینارها و جلسات از راه دور را فراهم می‌کند. این یک فناوری خیلی کاربردی است که در حوزه های مختلف به کمک ما آمده و امکان انجام کارهایی مثل فروش، بازاریابی، آموزش و ... را به شکل سریع و بدون اتلاف هزینه فراهم کرده است. 

وبینار کلمه‌ای آشناست که زیاد آن را شنیده‌اید، اما احتمالا از جزییات آن به طور کامل آگاهی ندارید. از این رو ما در ادامه به طور دقیق تری به وبینار و موارد مرتبط مهم با آن پرداخته ایم.

وبینار و کنفرانس های آنلاین

 

 وبینار چیست؟ 

وبینار، فناوری‌ای است که امکان برگزاری جلسات کاری و آموزشی و هر نوع جلسه دیگر را به صورت اینترنتی و از راه دور فراهم می کند. برای برگزاری آن نیاز به تجهیزات خاصی است. البته این تجهیزات چیزی نیست که تهیه آن برای شما سخت باشد. 

یکی از تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری وبینار، لپ تاپ و یا گوشی موبایل اندروید است، که باید به اینترنت وصل باشد. میکروفن نیز از دیگر ابزارهای لازم است. همچنین تهیه و نصب نرم افزارهای برگزاری کنفرانس و  مثل ادوب کانکت  را نیز نباید فراموش کرد. 

وبینار چیست

در وب کنفرانس یک نفر جلسه را برگزار می‌کند و دیگران به عنوان شرکت کننده در جلسه حاضر می شوند. برای مثال در یک کلاس درس، استاد و یا معلم، جلسه و یا کلاس را برگزار می کند، و شاگردان نیز در آن شرکت می کنند.

در یک کنفرانس وب این امکان وجود دارد که تصویر و صدای هر کدام از شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شود و بتوانند با یکدیگر صحبت کرده و به تبادل اطلاعات بپردازند. 

استاد و یا معلم اطلاعاتی را ارائه می دهد و دانش آموزان و شرکت کنندگان نیز از این اطلاعات  ارائه شده استفاده می‎کنند. 

در و بینارها این امکان وجود دارد که موارد تدریس شده در کلاس ضبط شده و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد. بدین شکل دانش آموزانی که غایب بوده اند هم بتوانند از کلاس استفاده کنند.

کلاس درس فقط یک مثال از کاربردهای این فناوری بود، اما برای کاربردهای دیگری مثل فروش و تبلیغات آنلاین نیز استفاده می شود. 

بسیاری از جلسات کاری شرکت ها با استفاده از وبینار برگزار می شوند و شرکت کنندگان زیادی می توانند در آن از هر نقطه ای از جهان شرکت کنند. 

لایو اینستاگرامی یا وبینارها؟ 

یک سوال قابل مطرح در مورد وبینار این است که چرا از لایو اینستاگرام استفاده نکنیم؟ آیا لایو نمی تواند جایگزین این تکنولوژی باشد؟ 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لایو نمی تواند در خیلی موارد جایگزین وبینار شود. زیرا در لایو محدودیت های زیادی وجود دارد و امکان تعامل بین برگزار کننده جلسه و شرکت کنندگان به خوبی امکان پذیر نمی شود. 

فضای اینستاگرام برای آموزش و برگزاری کلاس های آنلاین خیلی فضای مناسبی نیست، ورود افراد در لایو را نمی‌توان محدود کرد و هر کسی می‌تواند از فالوورهای شما و دیگر کاربران در لایو حضور داشته باشد. 

به طور کلی اینستاگرام خیلی فضای رسمی نیست و برای مواردی مثل برگزاری جلسات کاری مهم، آموزش های آنلاین گزینه مناسبی نخواهد بود.

برای کلاس های آنلاین، جلسات کاری و سمینارها؛ وبینارها انتخاب بهتری هستند. زیرا هم صدا تصویر از کیفیت بهتری در یک جلسه ویدئویی برخوردار است. هم اینکه فضای رسمی تری دارد و امکان تعامل بیشتری  را فراهم می کند.

در وبینار امکان ارائه و نشان دادن کتاب ها و جزواتی که تدریس می کنید از نزدیک به شرکت کنندگان فراهم گردیده است. همچنین فضایی برای نوشتن توسط شما به عنوان استاد و یا سخنران در وبینار تعبیه شده است. 

به طور کلی می‌توان گفت وبینار تمام امکاناتی که در دنیای واقعی برای برگزاری جلسه آموزشی و یا سمینار مورد نیاز است را به صورت مجازی در اختیار شما قرار می‌دهد. 

از این رو وب کنفرانس بیشتر برای موارد آموزشی کاربرد دارد. تمامی کلاس های آموزشی مربوط به هر ارگان و یا سازمانی با استفاده از این تکنولوژی می‌تواند برگزار شود و موجب صرفه جویی در وقت و هزینه دانش آموزان و اساتید شود. 

یک آموزش آنلاین، سود دو طرفه را برای استاد و دانشجو دارد. یک مدرس با برگزاری یک وبینار می تواند دانش آموزان بیشتری را به کلاس خود جذب کند و بدین شکل درآمد بیشتری از آموزش های آنلاین به دست آورد. 

در یک جلسه آنلاین هر دو طرف یعنی استاد و یا سخنران و در طرف دیگر شرکت کنندگان و یا دانش آموزان، می توانند بدون خارج شدن از منزل خود، به راحتی کلاس و همایشی را برگزار کنند و یا اینکه در کلاس و همایش ها شرکت کنند.

لایو ایناستاگرامی یا وبینارها

 

 نکات مهم

برای برگزاری یک جلسه آنلاین، بهتر است از قبل آمادگی لازم را پیدا کنید، اینترنت پر سرعت و نرم افزارهای مورد نیاز را نصب کنید. از طریق شبکه های اجتماعی و و دیگر راه‌های ارتباطی، مخاطبان خود از برگزاری وبینار مطلع کنید و زمان دقیق را به آنها یاد آوری کنید.

 

 

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 23 - همه بازدیدها: 456686


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group