وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

ویدئو کنفرانس چیست و چه تفاوتی با وب کنفرانس دارد؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویدئو کنفرانس چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس دو موضوع جدا و متفاوت از هم هستند؟ یا اینکه موضوعی یکسان  با کاربردهای یکسان هستند؟ اینها مواردی است در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

از این رو با همراه باشید تا با این تکنولوژی و کاربردهای آن به طور کامل آشنا شوید.

ویدئو کنفرانس چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس دو موضوع جدا و متفاوت از هم هستند؟ یا اینکه موضوعی یکسان  با کاربردهای یکسان هستند؟ اینها مواردی است در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

از این رو با همراه باشید تا با این فناوری و کاربردهای آن به طور کامل آشنا شده و در مورد تفاوت و یا شباهت های آن با وب کنفرانس نیز اطلاعاتی را بدست آورید.

تفوت وب کنفرانس و ویدیو کنفرانس

ویدئو کنفرانس چیست؟

 برای بررسی تفاوت ویدئو کنفرانس با کنفرانس وب، لازم است که از هر دو تعریفی داشته باشیم و به طور جداگانه آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

ویدئو کنفرانس به سیستمی گفته می‌شود که در آن مجموعه ای تجهیزات به کار رفته است که این مجموعه در کنار هم افراد را قادر می سازد که بتوانند از راه دور با یکدیگر به طور مستقم و زنده در ارتباط باشند و به تبادل اطلاعات بپردازند.

ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری یک کنفرانس ویدئویی به شرح زیر است:

• دوربین به منظور دریافت و ارسال تصاویر

• میکروفون برای صحبت کردن و ضبط تصاویر

• صفحه نمایش به منظور مشاهده تصویر

• بلندگو یا اسپیکر به منظور شنیدن صداهای دریافتی

• کدک برای کد گذاری

با استفاده از ابزارهای ذکر شده در بالا می‌توان،؛ یک ویدئو کنفرانس برگزار کرد و یک ارتباط زنده میان چند نفر بدون نیاز به حضور فیزیکی افراد ایجاد کرد.

این فناوری به دلیل نوع کاربردی که دارد در حوزه های کاری مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای آن می پردازیم.

کاربرد ویدئو کنفرانس در حوزه پزشکی

پزشکی، حوزه ای است به دلیل پیشرفت تکنولوژی با تغییرات زیادی همراه بوده است. ویدئو کنفرانس از جمله فناوری هایی است که به حوزه پزشکی نیز ورود پیدا کرده است. از این ابزار برای انجام کارهایی مثل ویزیت بیماران از راه دور بدون نیاز حضوری فیزیکی استفاده می‌شود.

اما کاربرد کنفرانس ویدئویی تحت وب در علم پزشکی، فقط به ویزیت بیماران محدود نمی شود. بلکه برای موارد تخصصی تر نیز به کار گرفته می‌شود. برای مثال می توان جراحی از راه دور را نیز نام برد که با کم ابزار ویدئو کنفرانس انجام می‌گیرد

جلسه آنلاین

برگزاری جلسات آنلاین از راه دور از دیگر کاربردهای ویدئو کنفرانس است که می توان اشاره کرد. همان طور که می‌دانید در بسیاری از شرکت ها و مشاغل، نیاز به برگزاری جلسات متعدد وجود دارد. جلسه ها با اهداف مختلفی برگزار می شود و یکی از ضرورت ها در هر سازمانی به شمار می رود.

این جلسه ها ممکن است بین کارمندان و رئیس یک شرکت برگزار شود و یا اینکه ممکن است جلساتی مربوط به خارج از شرکت با با شرکا و کارکنان دیگر سازمان ها باشد.

برگزاری یک جلسه دردسرهای خاص خود را دارد، برای مثال همه افراد لازم است در یک مکان مشخص حضور داشته باشند. ممکن است در بسیاری موارد برخی از شرکت کنندگان در شهر و یا کشور دیگر باشند که این امر کار را کمی مشکل می کند.

اما در چنین شرایطی یک ویدئو کنفرانس میتواند راه حل عالی باشد برای برگزاری یک جلسه بدون محدودیت و دردسر و و با کمترین هزینه و زمان. بدین شکل در زمان و هزینه تمامی شرکت کنندگان صرفه جویی می شود.

جلسات آنلاین و ویدیو کنفرانس

آموزش های آنلاین و ویدئو کنفرانس

آموزش الکترونیک یکی دیگر از کاربردهایی است که در مورد ویدئو کنفرانس می توان بیان کرد. در حال حاضر بسیار از آموزش ها در سراسر دنیا از راه دور و بر پایه فضای وب و تکنولوژی انجام می گیرد.

در طی سالهای اخیر به آموزش آنلاین توجه زیادی شده است. از این جهت آموزش‌های از راه دور از نظر کیفیت و معتبر بودن مدرک تفاوتی با آموزش های حضوری ندارد. تفاوت آن فقط در بحث هزینه و زمان است که آموزش آنلاین هزینه و زمان کمتری را از شرکت کنندگان می گیرد.

آموزشگاه های متعددی در سطح کشور ما و در تمامی دنیا، دوره های خود را به صورت آنلاین برگزار می کنند.  کیفیت برابر با کیفیت آموزش های حضوری ارائه می دهند. مدرک معتبر را نیز برای دانشجویان این دوره ها در نظر می گیرند.

 آموزش راه دور به کمک دانشجویان آمده تا با صرف وقت و هزینه کمتر بتوانند مهارت ها و یا هنر و هر نوع دانش مد نظر خود را آموزش ببیند و مدرک معتبری را نیز دریافت کنند.

کار کردن از راه دور

احتمالا واژه دورکاری و کار کردن از خانه را زیاد شنیده اید. این شیوه، روشی نوین برای کار و کسب درآمد است که در طی سالهای اخیر  به خوبی در میان افراد جامعه جا باز کرده است.

برای انجام دورکاری می توان از ویدئو کنفرانس نیز استفاده کرد. یعنی شما به عنوان یک کارمند که در منزل به صورت دورکاری کار می کند؛ می توانید در مواقع لزوم( برای مثال زمانی لازم است کار را به صورت تیمی انجام دهید) از طریق جلسه آنلاین  با همکاران و مدیر خود در ارتباط باشید.

 

ویدئو کنفرانس چه مزیت هایی در بر دارد؟

• کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان

• امکان تعامل راحت‌تر و انجام  کارهای تیمی در فواصل مکانی مختلف

• امکان ضبط جلسات

 

 

وب کنفرانس چیست و چه تفاوتی با ویدئو کنفرانس دارد؟

وب کنفرانس نیز مانند ویدئو کنفرانس برای برقراری ارتباطات از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد. اما کاربرد وب کنفرانس بیشتر برای کلاس های آنلاین است. برای آموزش ها و کلاس های از راه دور بیشتر از وب کنفرانس استفاده می شود. کنفرانس از آنجا که تجهیزات زیادی نیاز ندارد، بیشتر به کار گرفته می شود.

برای ایجاد یک وب کنفرانس نیاز به پهنای باند بالا و یا آی پی جداگانه ندارید؛ از این رو مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.  برای بسیاری از کلاس های آموزشی آنلاین به کار گرفته می شود. 

وب کنفرانس با سرعت اینترنت  معمولی نیز کار می کند و امکان برگزاری یک کلاس خوب را به شما می دهد. نکته مهم در مورد وب کنفرانس این است که باید برای برگزاری آن از نرم افزارهای مخصوص آن استفاده کنید. نرم افزار هوشمند MMS از جمله سامانه های عالی و کاربردی برای برگزاری کلاس ‌ها و جلسات آنلاین است.

سامانه مدیریت MMS

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 16 - همه بازدیدها: 456679


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group