وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی چگونه انجام می شود؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی به خوبی نشان می دهد که وجود فضای مجازی در زندگی انسان ها بسیار نفوذ کرده است و در آینده نزدیک آموزش های حضوری به جز در مواقع ضروری وجود نخواهد داشت. با وجود تفاوت در آموزش آنلاین و آفلاین، اساس و پایه هر دو روش  آموزش از راه دور می باشد.

توجه به نکاتی در مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی

آموزش و کسب دانش یکی از مهمترین مسایلی است که در دنیای امروز به آن توجه ویژه می شود. آموزش ها با توجه به رشد  چشمگیر فضای مجازی از شیوه حضوری به غیر حضوری گرایش داشته است. علت های مختلف و بسیار زیادی برای تمایل افراد جامعه به استفاده از کلاس های غیر حضوری وجود دارد. توجه به این نکته قابل اهمیت است که کلاس های غیر حضوری به دو شکل آنلاین و آفلاین برگزار می شود. با مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی می توانید به  مزیت های این دو مدل از آموزش  آشنا شوید. 

قبل از اینکه به مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی بپردازیم بهتر است  به بررسی  کلمات آنلاین و آفلاین  توجه داشته باشیم. زمانی از اصطلاح آنلاین استفاده می شود که آموزش در یک نرم افزار  تحت وب مانند ادوبی کانکت اجرا شود  و وجود  اینترنت در زمان آموزش الزامی  باشد. در این روش  ارتباط  آموزش دهنده و  فراگیر در لحظه امکان پذیر است. در روش آنلاین  مانند  جلسات حضوری کلاس هر دو طرف در لحظه با یکدیگر صحبت می کنند و می توانند مشکلات موجود را  با ارایه  پرسش رفع نمایند. مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی به خوبی نشان می دهد که وجود فضای مجازی در زندگی انسان ها بسیار نفوذ کرده است و در آینده نزدیک آموزش های حضوری به جز در مواقع ضروری وجود نخواهد داشت. با وجود تفاوت در آموزش آنلاین و آفلاین، اساس و پایه هر دو روش  آموزش از راه دور می باشد. 

مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی به خوبی نشان می دهد که هر کدام از این روش ها برای آموزش برخی مباحث مناسب تر است و یا برای افراد مختلف که شرایط متفاوتی دارند بکار می رود. نرم افزار ها و برنامه هایی که برای این دو مدل آموزش  بکار می رود، کاملا متفاوت است. برای استفاده از این دو بستر باید فضا و محیط لازم را داشته باشید تا بتوانید مطالب مورد نظر خود برای آموزش را به شکل آفلاین یا آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار بدهید.

مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی از نظر امکانات 

برای برگزاری جلسات آنلاین و یا کلاس آنلاین باید محیطی تحت وب فراهم باشد تا به صورت آفلاین  مطالب مور نیاز در آن  آپلود گردد و فراگیران در هر زمان که فرصت لازم را داشتند آنها دانلود کرده و از مطالب استفاده نمایند. برای استفاده از  جلسات مجازی به صورت آنلاین  باید دسترسی به اینترنت نیز فراهم باشد تا استاد و دانشجو به صورت همزمان آنلاین بوده و  با  یکدیگر ارتباط  گرفته و  همانند کلاس  حضوری از صحبت های استاد خود استفاده نمایند. در مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی کاملا مشخص است که امکانات مورد نیاز برای آموزش آنلاین بیشتر است و  در  کنار آن بازدهی و نتیجه  حاصل  از این آموزش هم بیشتر خواهد بود.

مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی از نظر امکانات

مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی از نظر امکانات

هزینه مورد نیاز برای دریافت اطلاعات آموزش آفلاین بسیار کمتر از آموزش های آنلاین می باشد. مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی نشان می دهد که برای دریافت فضای آموزش آنلاین باید به موسسه هایی مراجعه شود، انواع پنل های آموزشی را طراحی و یا اجاره می دهند. برای دریافت این پنل ها باید هزینه ای پرداخت شود. میزان هزینه در نظر گرفته شده برای اجاره کلاس آنلاین  متناسب با امکانات  و مدت زمان  اجاره کلاس است. مهمترین مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی در دسترسی به اینترنت در زمان مشخص است.

 برخی از آموزشگاه ها و یا اداره ها برای استفاده از محیط های آنلاین این محیط ها را اجاره می کنند ولی برخی از آنها نیازمند نرم افزار های تحت وبی هستند که امکانات خاصی را پشتیبانی کند که در این صورت  مهندسان مجرب آنها را طراحی و می نویسند و در این صورت نرم افزار کاملا در اختیار موسسه  قرار خواهد گرفت. 

توجه به نکاتی در مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی

توجه به نکاتی در مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی

 موسسه های که نیاز به برگزاری جلسات مجازی دارند، باید مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی را در نظر بگیرند و با توجه  به مطلب آموزشی مورد نظر یکی از این روش  را انتخاب نمایند. در آموزش آنلاین هماهنگی و ارائه مطالب توسط  نرم افزار مخصوص انجام می شود و تمام مطالب به صورت یکسان در اختیار همه شرکت کنندگان قرار می گیرد. 

مزیت ها و مقایسه  کلاس آنلاین و آفلاین

 علاوه بر مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی از نظر فنی و امکانات می توان به مزیت های هر کدام از این روش پرداخت. در روش آنلاین افراد شرکت کننده می توانند مانند کلاس حضوری از استاد سوال و پرسش کنند و فراگیران نیز می توانند در  محیط کلاس و یا به صورت خصوصی نیز با یکدیگر صحبت کنند. در این حالت اگر مفاهیم  به درستی درک نشده باشد با سوالات متعدد برای دانشجو و یا دانش آموز مطالب به خوبی درک خواهد شد. ولی در مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی کاملا مشخص شد که کلاس آفلاین برای دریافت اطلاعاتی است که  به صورت جزوه و یا ویدیوی ضبط شده در اختیار افراد قرار می گیرد و البته در صورت داشتن سوال می توان به صورت آفلاین سوالات خود را مطرح نمایند و بعد از مطالعه توسط استاد پاسخ داده خواهد شد.

مزیت ها و مقایسه  کلاس آنلاین و آفلاین 

مزیت ها و مقایسه  کلاس آنلاین و آفلاین

در کلاس های آنلاین  افراد به دلیل اجبار در حضور موظف هستند تا  مطالب قبلی را آموزش دیده باشند و در صورت سوال پاسخگو باشند و در واقع نظم بیشتری برای یادگیری وجود خواهد داشت. در عین حال مقایسه آموزش آنلاین و آفلاین در آموزش مجازی نشان می دهد که کلاس های غیر آنلاین برای کسانی که دارای مشغله های بسیار یادی هستند و در زمان مشخص فرصت حضور را ندارند بسیار مناسب است و می توانند در زمان مناسب  مطالب را دریافت و مطالعه نمایند.

در دنیای کنونی حضور فضای مجازی بسیار پررنگ شده است و  این محیط  شرایط را برای آموزش و یادگیری مناسب نموده است. اگرچه شرایط آنلاین و آفلاین برای آموزش متفاوت است ولی هر کدام مزیت ها و معایبی دارند و متناسب با شرایط افراد مختلف قابل استفاده می باشند. آموزش آنلاین و آفلاین در بسیاری از شرایط قابل مقایسه با کلاس های حضوری می باشد.

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 29 - همه بازدیدها: 456692


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group