وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

راه کار آموزش سازمانی و ضمن خدمت با تهران ال ام اس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هر سازمانی برای آموزش مهارت های شغلی کارکنانش نیاز دارد آن ها را آموزش دهد تا اطلاعات به روز داشته باشند. این آموزش به شیوه های مختلف و همچنین از طریق فضاهای مختلفی صورت میگیرد. با ما همراه باشید تا بیشتر با آموزش سازمانی آشنا شوید.

 راه کار آموزش سازمانی و ضمن خدمت با تهران ال ام اس 

هر فردی که در سازمان یا مجموعه ای فعالیت می کند نیاز به آموزش و پرورش مهارت های شغلی اش دارد. این آموزش را مجموعه یا سازمانی که در آن فعالیت می کند فراهم می کند. از آنجا که فرد کارمند بیشتر تایم اداری خود را سر کار می گذراند وقت برای فراگیری آموزش حضوری ندارد. در نتیجه باید از آموزش های مجازی آنلاین یا آفلاین که در دسترس او است استفاده کند. حال این سوال پیش می آید که این آموزش مجازی از چه طریق در دسترس افراد قرار بگیرد؟ اگر دوست دارید جواب این سوال را بدانید ما را در ادامه همراهی کنید. برای آموزش سازمانی راه های زیادی موجود است. امروزه به علت شیوع ویروس کرونا بیشتر آموزش های موجود به شیوه مجازی صورت می گیرد. آموزش آنلاین مزیت های فراوانی دارد. از جمله این مزیت ها می توان به ماندگار بودن کلاس ها و آموزش اشاره کرد. یعنی شخص می تواند پس از اتمام کلاس برای ماندگاری بیشتر مطالب در ذهن کلاس را دوباره باز بینی کند. و همه افراد به صورت شخصی یا گروهی می توانند به آموزش های مجازی دسترسی داشته باشند. مثلا در یک سازمان با آموزش سازمانی افراد می توانند با تصمیم گیری در ساعت مشخصی پس از کار کلاس را از طریق سرور های مختلف و در دسترس برگذار کنند. این آموزش ها اغلب در مورد کاری است که افراد انجام می دهند. 

 آموزش

چرا آموزش سازمانی آنلاین به آموزش های حضوری ارجحیت دارد؟

آموزش آنلاین در واقع محیطی برای تعامل بیشتر است. در این فضا افراد می توانند هم زمان با استاد در ارتباط باشند و سوالات خود را مطرح کنند. در آموزش سازمانی برای برگذاری کلاس های آنلاین شرکت نیازمند به سامانه ای است که از طریق آن رئیس و کارمندان به صورت همزمان تعامل داشته باشند. این نرم افزار ها در زمان کرونا نسخه های بهتری از خودشان ارائه دادند زیرا بیشتر آموزش ها به این فضاها بستگی داشت و مشکلاتی از قبیل قطع و وصل شدن سامانه مورد پذیرش نبود. این آموزش های آنلاین همچنین باعث صرفه جویی در وقت می شود زیرا افراد لازم نیست ساعت های طولانی را در ترافیک و رفت آمد برای کلاس بگذرانند. و کارمندان به راحتی می توانند در محیط خانه از آموزش های ماندگار بهره مند شوند. 
ادوب کانکت

علت برگزاری آموزش های سازمانی با ال ام اس چیست؟

اما این آموزش ها به چه منظوری صورت می گیرد؟ تمام اشخاصی که در یک شرکت کار می کنند برای ارائه بهترین نسخه خودشان باید آموزش دریافت کنند. این آموزش ها برای این که خودسرانه نباشد و همچنین مرتبط با کار افراد باشد باید حتما زیر نظر شرکت مربوطه صورت بگیرد این یعنی آموزش سازمانی باشد. این آموزش ها به دو شیوه عملی و تئوری صورت می گیرد. مطالب عمل نیاز به مکان خاص برای ارائه آموزش دارد اما آموزش آنلاین همانطور که قبلا گفتیم تنها نیازمند به سامانه یا نرم افزار برای برقراری ارتباط است. در آموزش تئوری همچنین لازم است تعامل بین دانشجو و دانش آموز صورت بگیرد. در آموزش سازمانی که به شیوه آنلاین صورت بگیرد، مدیر شرکت یا استاد درس می تواند به بهترین نحو و با تمام امکانات و به شیوه ای که فهم بهتر برای افراد دارد مطالب خود را ارائه دهد. 

 آموزش آنلاین

در آموزش سازمانی از چه فضاهایی می توان استفاده کرد و این فضاها چه کاربرد و مزیت هایی دارد؟

بطور مثال اگر استاد از سامانه ادوبی کانکت استفاده کند می تواند هر نوع فایل صوتی یا تصویری را هم زمان که به صورت آنلاین با افراد در ارتباط است ارائه دهد. مثلا اگر نیاز به نمایش پاورپوینت یا فایل پی دی اف باشد استاد به راحتی می تواند به صورت آنلاین در هنگام تدریس آن را روی صفحه نمایش دهد. و در این حالت استاد می تواند از دانش آموزانش در لحظه سوال بپرسد. پس از این نظر نیز هیچ نگرانی نداشته باشید زیرا این کلاس ها همانند کلاس های حضوری است و دانش آموز مجبور است گوش دهد و در کلاس تعامل داشته باشد. و دانش آموزان به صورت بر خط صدا را دریافت می کنند و کاملا حس کلاس حضوری را به دانش آموز می دهد. در آموزش سازمانی چون نیاز به نشان دادن آمار و ارقام استفاده از این پلتفرم ها بسیار کارآمد است. اما سامانه های در دسترس رایگان نیستند؛ و برای استفاده از آن ها باید ماهانه یا سالانه اجاره پرداخت کنید. 

ادوب کانکت

اهمیت ال ام اس در آموزش هی سازمانی

برای برگذاری کلاس های آموزش سازمانی به صورت آنلاین نیز شرکت ها نیاز به زیر ساخت دارند. منظور از زیر ساخت همان فضایی است که قرار است کلاس در آن برگذار شود. این فضا باید به نحوی باشد که قطع و وصلی نداشته باشد یا حداقل خیلی کم باشد. این فضا ها به صورت آماده و برای خرید یا اجاره وجود دارد. بسیاری از سازمان ها نرمافزار هایی مثل ادوبی کانکت را اجاره می کنند تا فضای بهتری برای آموزش کارمندانشان فراهم کنند. و در زمان هایی که برای کارمندانشان به عنوان کلاس مشخص کرده اند از این فضا استفاده می کنند تا آموزش بهتر و قابل فهم تر ارائه می شود. اما برخی شرکت ها فضایی برا آموزش کارمندانشان می خرند که مختص به شرکت خودشان باشد. در این حالت شرکت ها از ظراحان سایت، سایتی که امکان تعامل همزمان مانند اسکای روم داشته باشد می خرند. در این فضا افراد حتی می توانند با فعال کردن وب کم به صورت همزمان ارتباط تصویری داشته باشند. زمان ارائه کلاس ها با هم زمان باشد زیرا در آموزش سازمانی شرکت ها بخش های مختلفی برای آموزش وجود دارد. و شرکت باید برای هر کلاس در زمان معین لینکی تعریف کند تا کارمندان دچار سردرگمی در وارد شدن به سایت نشوند. 

ادوب کانکت

زمانی که افراد از این سامانه ها استفاده می کنند، ممکن است سوالاتی برایشان پیش بیاید پس شرکت ها باید برای این سامانه ها و به طور کلی برای آموزش کارمندان نیز گروهی را استخدام کند. پشتیبانی سایت خیلی مهم است و سایت ها در آموزش سازمانی باید پشتیبان داشته باشد.پشتبان همچنین می تواند به سایت آیتم اضافه یا کم کند. در آخر برای آموزش سازمانی بهتر باید از فضاهای درستت استفاده کنید تا تعامل درست صورت بگیرد. 

 آموزش آنلاین

 

ادوب کانکت

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 20 - همه بازدیدها: 456683


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group