وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

آموزش ضمن خدمت و سازمانی همیشه همراه شما

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیا می دانید آموزش ضمن خدمت چیست؟ آیا می دانید یک سازمان  موفق چه آموزش هایی را باید برای نیروهای خود در نظر بگیرد؟ در این مقاله سعی کرده ایم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم.  پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر با آموزش سازمانی و آموزش ضمن خدمت آشنا شوید.

آموزش ضمن خدمت و سازمانی همیشه همراه شما

آموزش ضمن خدمت خدمت سیستمی برای آموزش افراد شاغل است. همانطور که از اسم آن پیدا است یعنی آموزش هایی که افراد در حین شغل یا کارشان یاد میگیرند. پس این آموزش با هدف توانمند کردن کارکنان صورت می گیرد. در گذشته افراد فکر می کردند وقتی شاغل می شوند دیگر نیازی به آموزش ندارند و همه مطالب را می دانند. اما واقعیت این است که مطالب هر روزه در حال به روز شدن هستند. و افراد حاضر در هر سمت و شغلی باید این آموزش سازمانی را فرا بگیرند. اما دلایل استفاده از ضمن خدمت چیست؟ اگر دوست دارید جواب این سوال را بدانید ما را در ادامه همراهی کنید.

آموزش ضمن خدمت

دلایل استفاده از آموزش ضمن خدمت

در این بخش قصد داریم در مورد اهمیت آموزش ضمن خدمت صحبت کنیم. امروزه به دلیل شیوع کرونا ضمن خدمت ها به شیوه آموزش سازمانی آنلاین است. این آموزش ها به دلیل هماهنگی و یکی کردن اطلاعات کارکنان صورت می گیرد. همچنین از طرفی سازمان مربوطه می تواند با استفاده از این آموزش ها کارکنانش را به سمت هدف دلخواه سوق دهد. از سویی این آموزش ها باعث پیشرفت کارکنان می شود و کارمندان حرفه ای تری را در دسترس خواهید داشت. از طرفی دیگر افرادی که تجربه کمتری در کار دارند با استفاده از این آموزش ها تا حدی می توانند خود را به افراد حرفه ای نزدیک کنند و موقعیت شغلی شان را ارتقا دهند. خیلی از حوادث و اشتباهات در شرکت ها به دلیل عدم آگاهی فرد مسئول اتفاق می افتد. در صورتی که اگر این افراد آموزش سازمانی آنلاین در حین کار داشته باشند، بار خطا و اشتباهات موجود کم خواهد شد. به خصوص افرادی که در کارخانه و با ابزار آلات صنعتی کار می کنند حتما باید آموزش ببیند تا افراد آسیب کمتری متحمل شوند.

آموزش آنلاین

چگونه می توان این کلاس ها را برگزار کرد؟

کلاس های ضمن خدمت را امروزه به دلیل شیوع ویروس کووید 19 نمی توان مانند قبل به صورت حضوری برگزار کرد. زیرا در آموزش حضوری افراد زیادی باید در کنار هم جمع شوند پس بسیار خطرناک است. همچنین به دلیل رفت و آمد تایم زیادی از افراد در ترافیک های شهری می گذرد پس شیوه آموزش آنلاین یا بهتر است بگوییم آموزش سازمانی آنلاین بهتر و کارآمدتر است. زیرا بیشتر اکثر افرادی که در این کلاس ها شرکت می کنند کارمند هستند. و بیشتر تایم روزانه خود را سرکار هستند. پس شیوه آنلاین برای آنها بهتر است. آموزش ضمن خدمت همچنین می تواند نیاز های آینده یک شرکت را رفع کند. به طور مثال شرکت در آینده دیگر نیازی به نیروی متخصص ندارد زیرا خود افرادی متخصص را پرورش داده است. بنابراین این آموزش بر سطح عملکرد شرکت نیز تاثیر گذار است. چرا که باعث بهبود عملکرد می شود و کارکنان می توانند پس از این آموزش ها بهترین نسخه از خودشان را ارائه دهند. در حالتی که همه افراد آموزش های لازم را دیده باشند مدیران و ناظران کار سبک تری خواهند داشت. زیرا دیگر نیازی نیست همانند قبل بر کار افراد نظارت کنند و عملکرد آن ها را بسنجند.

آموزش

آموزش سازمانی آنلاین به منظور به روز شدن افراد

تمام شرکت ها و سازمان های موجود در یک اجتماع در محیطی کار می کنند که از همه لحاظ به خصوص فرهنگی دارای ارزش های ایدئولوژیک و ویژه ای است. بیشتر شرکت های موفق آموخته اند که چگونه در اجتماع و میان دیگر شرکت ها سازگاری و انطباق پیدا کنند. همچنین مدیران شرکت باید از درک فراسیستمی برخوردار باشند تا بتوانند بهتر برای کارکنان و کارمندان در سطوح عالی تصمیم گیری کنند. پس این از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. زیرا باعث می شود روحیه همدلی و همفکری افراد موجود در آن سازمان تقویت شود. و در حقیقت همه افراد در این وضعیت سیستمی به دنبال تحقق هدف اصلی شرکت می روند. و همچنین همکاری کارکنان در این راستا نیز افزایش پیدا می کند. و افراد در فضایی بر پایه اعتماد و همدلی کار خود را انجام می دهند. به طور کلی چیزی که این کلاس ها و آموزش سازمانی آنلاین به انسان ها آموزش می دهد این است که به دنبال هدف مشترک برای موفقیت محل کارشان تلاش کنند و بهتر کار کنند تا بهترین ورژن خودشان را ارائه دهند.

آموزش آنلاین

قرار گیری کارمندان در جایگاه شغلی متناسب

این کلاس ها و آموزش سازمانی آنلاین باعث می شود تا برخی افراد که می توانند در جایگاه شغلی دیگری بهتر باشند و برای کار خود مناسب یا کم باشند شناسایی شوند. یا حتی برخی افراد به دلیل نداشتن علم کافی به دنبال علاقه خود در زمینه شغلی شان نمی روند. پس این آموزش ها بستری است که برای افراد اینچنینی فراهم شده تا شناسایی شوند و استعداد های آن ها در این راه شکوفا شود. هر کارفرما یا مدیر وظیفه دارد قبل از استخدام افراد را استعداد یابی کند تا در شخص را در جایگاه شغلی مناسب قرار دهد. همچنین یکی از دلایلی که افراد رغبت کافی برای شرکت در این دوره های آموزشی را دارند، نداشتن علاقه به شغلشان است. اما یان کلاس ها به چه شیوه ای می تواند برگزار شود؟

آموزش آنلاین

شیوه برگزاری کلاس های آموزش ضمن خدمت

همانطور که قبل تر گفتیم امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی توان کلاس ها را به صورت حضوری و با اجتماع افراد زیادی تشکیل داد. در نتیجه لازم است شرکت ها بستر آموزش الکترونیکی را فراهم کنند تا کارکنان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. آموزش سازمانی آنلاین را می توان در نرم افزار های مختلفی اجرا کرد. این نرم افزار ها خود بستری برای ارائه آموزش به کارکنان است. شرکت می تواند با اجاره نرم افزار هایی مثل اسکای روم به راحتی کلاسی آسوده و بدون قطع و وصلی های موجود در دیگر نرم افزار ها کلاس های آموزشی را برگزار کند. همچنین این فضا به استاد این امکان را می دهد تا به صورت همزمان با کارکنان تعامل داشته باشد. همچنین در لحظه می تواند عکس یا پی دی اف های لازم را شیر کند و افراد حاضر در کلاس نیز از آن استفاده کنند.

آموزش آنلاین

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 36 - همه بازدیدها: 468873


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group