وبلاگ

تهران ال ام اس

آخرین مطالب سایت

استفاده از بازی پردازی در آموزش سازمانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

آموزش های ضمن خدمت یکی از مهمترین بخش هایی است که در سازمان ها برای آنها بودجه در نظر گرفته می شود. در حال حاضر و با گسترش اینترنت شما می توانید در همین بستر دوره های ضمن خدمت را در قالب آموزش الکترونیکی پیاده سازی کنید. تنها پیش نیاز این موضوع در اختیار داشتن پلتفرم ال ام اس است

 استفاده از بازی پردازی در آموزش سازمانی

بازی پردازی در آموزش سازمانی شامل استفاده از عناصر بازی در یک محیط غیر بازی است. این امر برای ایجاد یک تجربه یادگیری جذاب تر و موثرتر استفاده می گردد. این شامل استفاده از یک خط داستان، چالش ها و پاداش است. برای بهینه‌سازی کامل مزایای بازی پردازی، شرکت‌ها استفاده از بازی‌های ویدیویی را برای بهبود تعامل کارآموز و تقویت انگیزه در طول آموزش معرفی کرده‌اند. در این جا به منظور آشنایی بیشتر با استفاده از بازی‌پردازی در آموزش سازمانی لازم است ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

موارد موثر در بررسی استفاده از بازی پردازی در آموزش سازمانی

در یادگیری الکترونیکی استفاده از خط داستانی در گیمیفیکیشن به یادگیرنده اجازه می دهد تا درگیر بازی بیشتر شود و کسب دانش و حفظ دانش را بهبود بخشد. کارمند همچنین می تواند مفاهیم را از طریق انجام بازی تمرین کند.

 آموزش آنلاین

برخی از عناصر مورد استفاده در بازی پردازی

چالش ها: آنها افراد را قادر می سازند تا هدف یادگیری بازی را ترسیم کنند.

سطوح: مسیر یادگیری را برای یادگیرنده فراهم می کنند. بنابراین یادگیرنده همیشه مشتاق است تا سطوح مختلف را طی کند.

بازخورد فوری و ثابت: این امر برای کمک به پیشرفت استفاده می شود. اطلاعاتی مانند آنچه را که باید اصلاح کند و چگونه بازی را انجام دهد به زبان آموز ارائه می شود.

امتیازات: به ایجاد حس موفقیت کمک می کند.

تابلوهای امتیازات: عمدتاً برای ارزیابی استفاده می شود. افراد می توانند پیشرفت خود را پیگیری کنند.

همکاری: فراگیران می توانند تلاش ها را برای یک فرآیند یادگیری کارآمد ترکیب کنند.

در آموزش سازمانی بازی پردازی را بررسی کنید

در حقیقت همه یک فعالیت پر از سرگرمی را ترجیح می دهند. همین امر در آموزش سازمانی نیز صدق می کند. آموزش‌هایی که شامل بازی‌ها و سایر فعالیت‌های سرگرم‌کننده هستند، نتایج بهتری را ارائه می‌دهند. اگر آموزش خسته کننده باشد، کارمندان ممکن است آن را با کمال میل تمام کنند. معرفی یک عنصر سرگرم کننده باعث افزایش تعامل و ایجاد انگیزه در زبان آموزان برای شرکت در آموزش و تکمیل آن می شود

-       اجازه یادگیری خود گام را بدهید

گیمیفیکیشن باید به همه نوع یادگیرندگان اجازه دهد تا با نرخ خاص خود بازی را یاد بگیرند. ارائه یک مدل یادگیری خودگام انگیزه را افزایش می دهد و یادگیرنده را تسهیل می کند تا مالکیت یادگیری خود را به دست گیرد. هم چنین قدردانی از کارمندان باعث می شود متوجه شوند که شما به آنها اهمیت میدهند و ثانیاً آنها انگیزه دارند تا بهترین کار خود را در محل کار انجام دهند.

مزایای بازی پردازی برای آموزش شرکتی

در یادگیری الکترونیکی گیمیفیکیشن مزایای بی شماری را برای کارکنان به ارمغان می آورد. آنها عبارتند از:

·       بهره وری را بهبود می بخشد

·       گیمیفیکیشن در آموزش سازمانی آنلاین آموزش را جذاب و سرگرم کننده می کند. این کار باعث می شود که افراد در آموزش شرکت کنند. هر چه یک معلم با انگیزه تر باشد، تدریس کارآمدتر می شود.

·       حفظ دانش را افزایش می دهد

·       گیمیفیکیشن آموزش شرکتی، خودکارآمدی و کسب و حفظ دانش را تشویق می کند. این امر با گنجاندن سطوحی که مستلزم استفاده از مفاهیم آموخته شده در سطوح قبلی است را امکان پذیر می کند. همچنین اعتماد به نفس دستیابی به اهداف تعیین شده را در کارکنان افزایش می دهد.

·       خلاقیت را تشویق می کند

در یادگیری الکترونیکی هنگامی که کارکنان در آموزش بازی سازی شرکت می کنند، خلاقیت و تعهد آنها بهبود می یابد. این امر از طریق بازی در سطوح چالش برانگیز که نیاز به تفکر انتقادی دارد ممکن می شود. آموزش شرکتی با سمینارها و جلسات آموزشی چند دهه گذشته بسیار فاصله دارد. امروزه کارمندان بیشتر می خواهند و شرکت ها می دانند که باید از منظری جدید به تعامل نزدیک شوند.گیمیفیکیشن یکی از راه‌های عالی برای ارتقای آموزش شرکتی شما به سطح کاملاً جدیدی است. با این حال، باید مطمئن شوید که آن را به درستی انجام می دهید.

آموزش آنلاین

تعریف بازی پردازی در آموزش سازمانی

گیمیفیکیشن در آموزش سازمانی، به زبان ساده، فرآیند افزودن عناصر بازی مانند به چیزهایی است که معمولاً «بازی» محسوب نمی شوند. در مورد آموزش شرکتی، بازی پردازی امتیاز، نشان‌ها و سایر ویژگی‌های بازی را به دوره‌ها و ماژول‌های آموزشی سنتی اضافه می‌کند و راه جدیدی برای یادگیری به افراد می‌دهد. این روند چندین دهه است که ادامه دارد، اما اخیراً به عنوان یک انتخاب برای آموزش در محل کار محبوب شده است. دلایل مختلفی برای استفاده از گیمیفیکیشن برای آموزش در محیط شرکت وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین چیزهایی که می تواند ارائه دهید آورده شده است.

1. ایجاد انگیزه و تسریع در یادگیری

در آموزش سازمانی زمانی که افراد احساس می‌کنند درگیر هستند و برای تلاش‌هایشان پاداش دریافت می‌کنند، سریع‌تر یاد می‌گیرند و مشتاق‌تر برای انجام این کار هستند. اگر از گیمیفیکیشن استفاده کنید، متوجه خواهید شد که یادگیری تسریع می شود و افراد می توانند اطلاعات را بهتر از یک کلاس آموزشی یا سمینار سنتی حفظ کنند.  از آنجایی که تحقیقات لینکدین نشان می‌دهد که «یادگیرنده‌ها» اعتماد به‌نفس‌تر، موفق‌تر و خوشحال‌تر در کار هستند، باید هر چیزی را که ممکن است برای تشویق یادگیری بیشتر در محل کار باشد را در نظر بگیرید.

2. ایجاد انگیزه برای اقدام در محل کار

نشستن در جلسات مربوط به گذشته است. امروزه مردم می خواهند نقش فعالی در حرفه و آموزش خود داشته باشند. مردم با انجام دادن به بهترین شکل یاد می گیرند و بازی پردازی  به همه انگیزه می دهد تا عمل کنند.

3. ارتباطات اجتماعی را تشویق کنید

بسیاری از عناصر بازی پردازی شامل یک تماس رقابتی هستند که به افراد اجازه می دهد با یکدیگر رقابت کنند و فرصتی برای پیوند ایجاد کنند در حالی که جنبه های مهم شغل خود را یاد می گیرند. همه چیز در مورد کمک به مردم است که احساس کنند بخشی از تیم هستند.

آموزش آنلاین

نتیجه گیری

در مجموع در حوزه آموزش سازمانی وقتی کارمندان احساس تعهد می کنند، احساس می کنند که به آنها تعلق دارند. آنها تمایل بیشتری به یادگیری و رشد با شرکتی دارند که به آنها احساس ارتباط فرهنگی را می دهد که باعث رشد و توسعه آنان می شود. کارمندان امروزی خواهان تعامل و فرهنگ هستند و این یکی از راه های سرگرم کننده برای ارائه آن است.  

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

شعبه مرکزی: تهران _ مجیدیه شمالی _ خیابان شهید مولوی _ خیابان ملکنده _ پلاک ۲۱

شعبه پارک علم و فناوری تربیت مدرس: تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی،‌ خیابان گردآفرید، تقاطع بلوار هیئت، پلاک ۱۵، واحد ۵۰۱

شعبه شمال شرق: تهران _ خیابان پاسداران _ خیابان دولت _ خیابان اخلاقی _ خیابان مطلبی نژاد _ کوچه خیام _ پلاک ۱ _ واحد یک

  • ۰۲۱-۹۱۰۸۲۱۲۳ - dummy۰۲۱-۷۸۱۴۶ (سی خط همزمان)

  • dummy۰۲۱-۲۲۵۱۱۷۶۹-۲۲۳۰۶۶۵۶ (امور مالی)

  • dummy۰۹۱۲۲۳۹۸۸۹۶،۰۹۱۲۳۱۰۸۰۵۰

  • dummy info@tehranlms.ir


سلام، به تهران ال ام اس خوش آمدید، چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

Close and go back to page

امروز: 0 - همه بازدیدها: 470392


All Rights Reserved for FARSA Company، © 2020
Powered by Tehran LMS Group